dede

01 Kasım’da olacak seçimler nedeni ile 2 Kasım Tatil mi ?

01 Kasım’da olacak seçimler nedeni ile 2 Kasım Tatil mi ?

Uludağ Üniversitesi Senatosu ve Yönetim Kurulu, Büyükorhan Meslek Yüksekokulunda toplandı. Gündemdeki konuları görüşen Üniversite üst yönetimi, 1 Kasım Pazar günü yapılacak genel seçimler nedeniyle 2 Kasım Pazartesi günü fakülte ve yüksekokullarda derslere bir gün ara verilmesini kararlaştırdı.

8 Haziran pazartesi günü okullar tatil mi sorusunun yanıtını merak edilen veliler ve öğrencilerin gözü kulağı MEB’te.

2 Kasım Pazar günü yapılacak olan 2015 Genel Seçimleri’nin ertesi günü olan 2 Kasım Pazartesi günü okullar tatil olması bekleniyor. Hem okulların seçim merkezi olarak kullanılması hem de sandıklarda öğretmenlerin görevli olması nedeniyle her seçim sonrası okullar tatil ediliyordu.

Bu yıl 2 Kasım Pazartesi günü okulların tatil edildiğine ilişkin henüz MEB’ten resmi açıklama gelmedi. 2 Kasım Pazartesi günü ilk ve orta dereceli okullar da tatil edilmesi bekleniyor.

8 HAZİRAN 2015’DE TATİL EDİLMİŞTİ 

7 Haziran 2015 genel seçimlerinin ertesi günü okulların tatil edilmişti.O günlerde MEB Bakanı 8 Haziran’da okulların tatil edildiğini açıklamıştı:

“Türkiye 7 Haziran günü milletvekili seçimleri için sandığa gidiyor. YÖK’ün açıklamasıyla seçim için eğitime ara veren üniversitelerin ardından, Milli Eğitim Bakanlığından da beklenen açıklama geldi. Seçim ertesi 8 Haziran pazartesi günü ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi. Oy kullanma işlemleri için şehir dışına gitmek zorunda olan vatandaşlar için gerçekleştirilen uygulama ile sandığa katılımın artması bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 7 Haziran’daki seçimden sonra eğitime hazır edilebilmeleri için 8 Haziran Pazartesi günü okulların tatil edileceğini açıkladı.

Seçimin ertesi günü için okulların eğitime hazır hale getirilmesi amacıyla ek bir çaba göstermek gerektiğini anlatan Avcı, “O nedenle daha önceki seçimlerde olduğu gibi inşallah 7 Haziran’dan sonra 8 Haziran Pazartesi günü okullarımızı tatil edeceğiz. İdari tatil yapacağız. Böylece okullarımızı 9 Haziran gününe daha hazır hale getirmiş olacağız” diye konuştu.”

2 Kasım özel sektöre tatil olacak mı sorusu ise henüz yanıt bulmadı. Fakat alınan bilgilye göre 2 Kasım pazartesi günü bazı özel şirketlerde izin uygulanacağı iddia edildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.