Bilgievim.net Kadına Dair Herşey

5 Dakikada Biten Kolay Fıstık Lif Yapılışı Videolu Anlatım

Merhaba öergü sever arkadaşlarım bugun sizlere 5 dakikada biten lif yapılışını paylaşmak istiyorum bu lifi çeyizlere koyabilir yada hediye edebilirsiniz kendi baynolaınızda kullanabilirsiniz dilerseniz. Renkleri ile adeta görenleri büyüleyen bu kolay lifin geçelim yapılışına.

LİF YAPIMI İÇİN GEREKLİ MALZEMELER

3 renk  Liflik ip

6.1 4 mm Tığ

 

İlk önce sarı rengimle başlıyorum 3 adet  zincir çektim ipimi uzattım bir doladım ortadaki zincirimin içine batarak çektim  4 lü fıstık yapıyorum ipimi tutuyorum hepsini bir topluyorum tutuğum ipin içerisinde geçrerek ilmeğimi alıp kapatıyorum bu şekilde fıstığımı oluşturdum.

1 adet zincir çektim bir adet örümcek yapıyorum  örümceğimin üzerine 1 zincir cektim ilmeğimi uzattım tıığımın başına doladım  örümceğin üstündeki zincire girerek 4 lü fıstık yapıyorum.Tekrar Bir zincir çektim zincir çektim bir adet örümcek yapıyorum  örümceğimin üzerine 1 zincir cektim ilmeğimi uzattım tıığımın başına doladım  örümceğin üstündeki zincire girerek 4 lü fıstık yapıyorum.Bu şekilde  lifimizin boyu ne kadar yapmak istiyorsak o şekilde devam ediyoruz.

 

 

10 adet fıstık 9 adette aralarda örümcek yaptım ben sıra sonuma geldim.10. fıstıgımın üzerini bir adet zincirle kapattım.Tekrar uzattım 4 lü fıstık yaıyorum bir zincir çektim bir adet örümcük yaptım.9. cu fıstıgımın  zincirine batarak sık iğne ile battım bir zincir çektim 4 fıstık yaptımhepsinini topladım bir zincir çektim örümcek yaptım incir çekmeden.Fıstığımın başına battım bu şekilde devam ediyorum.

Renkli iplerimizdede aynı işlemi tekrarlıyorum.

5 Dakikada Biten Kolay Fıstık Lif Yapılışı Videolu Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.