Ajurlu Sarmaşık Modeli Videolu Anlatım

  • 19 Şubat 2020
  • 12.945 kez görüntülendi.

Ajurlu Sarmaşık Modeli Videolu Anlatım
GEREKLİ  MALZEMELER

3 Numara şiş

Bebe Yünü

Ajurlu Sarmaşık Örgümüzün Tarifi

Merhabalar hepiniz hoş geldiniz bu gördügünüz ajurlu modeli paylaşalım dedik. Gördüğünüz gibi modelimiz oldukça şık kibar bir model kullanım alanı oldukça geniş.Bir modeldir bebek örgülerinde bayan yeleklerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz çok güzel  ve yapımı oldukça kolay bir model.Modelimizin arka tarafıda gayet güzel.

Ajurlu Sarmaşık Örgü Resimleri

Modelimizin ilmek sayılarını ayarlarken 5 ilmek ve katları olarak ilmeklerimiz atıyoruz ve artı + 3 ilmek ilave ediyoruz ilmeklerimizi atarak modelimize başlayalım.

İlmeklerimizi  attık şimdi iki sıra  ters örgü olarak örüyoruz.Modelimizin kıvrılmaması için  lastik örüp üzerine modelimizi kuruyoruz. Buşekilde ters örgü olarak iki sıra devam ediyoruz .2 sıra ters örgü olarak örgümüzü ördük siz lastık yapmak istersenız lastık örebilirsiniz.

Şimdi modelimizi kurmaya başlıyoruz.İlk ilmeğimizi örmeden aldık bir sıra  boyunca bütün ilmekleri düz olarak örüyoruz.Örgüzü çevirdik örgümüzün arka kısmına geçtik kenar ilmeğimizi örmeden aldık  arka sıramızın tamamını ters olarak örüyoruz.Şimdi modelimizi kurmaya başlıyoruz ilk ilmeğimizi örmeden alıyoruz  devamında ikinci ilmeği düz olarak ördüm.Hemen yanına  bir arttırma yaptım  sıradaki ilmeği örmeden çeviriyoruz ikisini bir ilmekte toplayıp düz olarak örüyoruz  sağdaki iki ilmeğe ön taraftan batarak ikisini bir alıp düz örüyorum.bir dolayıp artırma işlemini yapıyoruz .Bir ilmek düz örüyoruz tekrar bir dolayı ilmek artırıyoruz  sıradaki iki ilmeğin yönlerini değiştirdim ikisini birlikte alıp düz olarak ördüm.

Sağdan iki ilmeğe ön taraftan batarak ikisini birlikte düz olarak örüyoruz. Yanyana iki tane eksiltme yapmış olduk burada bir ilmek attım bir ilmek düz ördüm tekrar bir ilmek artırdım  ikı ilmeğin yönlerini değiştirdim ikisini birlikte düz ördüm iki örgümüzün önünden batıp düz örgü ördük sıra sonuna kadar aynı işlemi yapıyoruz.Arka yüzünde ilk ilmeğimizi örmeden aldık arka tarafta  ilmeklerin tamamını ters  örüyoruz.Artırdığımız ilmekler dahil arkadaşlar.Ön yüzümüze geldik bu sefer bütün sıra boyunca ilmeklerimizi düz  örüyoruz.Örgümüzün arka yüzüne  geldik bütün ilmeklerimizi  ters örüp örgümüzün ön yüzüne geçiyoruz.

Modelimizin ikinci desenindede aynı işlemi tekrarlıyoruz arkadaşlar.

 

Ajurlu Sarmaşık Örgümüzün Videolu Anlatımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.