Bilgievim.net Kadına Dair Herşey

Araç İçi Cam Buğlanması nasıl Önlenir İşte Pratik Çözüm

BUĞU ÖNLEME
Buğuyu önlemek için birsürü yöntem var. Bu yöntemlerin bazıları saatlik bazıları günlük bazıları da haftalık olarak buğuyu önlüyor. Buğunun önlenmesi  için teknolojik kesin bir çözüm yok. Ancak araç kullanırken rahatsız olmamak ve buğu konusuna takılmamak için birkaç saatline, günüğüne veya bir  haftalığına buğuları önleyebiliriz.
NASIL ÖNLERİZ?
– Meyveleri kullanarak bu işi birkaç saatline çözebiliriz. Elmayı ikiye kesip cama sürebiliriz. Avakado, limon ve patates te ikiye bölünüp cama  sürülebilir. Bu sizi birkaç saat idare eder.
– Bulaşık deterjanını bir süngere sürüp köpürtmeden cama yedirirsek buğulanma önlenir. Bu sizi yine ortalama bir gün idare edebilir.
– Sıvı sabun da ekonomik bir çözüm olabilir. Yine bulaşık deterjanı gibi kullanabilirsiniz. Kokulu sıvı sabunlarla aracınızın içi de güzel kokar. Nem  kokmaz.
– Kağıt havlu veya gazete kullanarak camı daha yağışlar yapmadan ve kar yağmadan güzelce izsiz silmelisiniz. Sonra aksesuarcılardan buğu önleyici  sprey alıp cama içten sıkınız. sonra 10 dk kurumasını bekleyiniz. kuruduktan sonra kağıt havlu veya gazeteyle yavaşça siliniz. Kesin bir çözüm değil  ama yine de birkaç gün idare ediyor.
– Kesin çözüm. Aracınız ne olursa olsun dışarının havasıyla içerinin havası eşit olmadığı sürece aracınız buğlanma yapar. Tabi insan dışarının  havasıyla içerinin havasını eşit yaparken illaki üşür. Sadece buğlanma iki tarafın sıcaklıklıkları aynı olmadığı için oluşur. Ya da dışarı ne kadar soğuk olursa olsun içeriyi sıcağı sonuna kadar açarak camlara verin. Kaloriferi açın. Göreceksiniz buğulanma çözülecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.