Bilgievim.net Kadına Dair Herşey

Baloncuklu Bebek Battaniyesi Yapılışı Videolu Anlatım

Merhaba bilgievim örgü severleri bugün sizlere  baloncuklu bebek battaniyesi nasıl yapılır onu anlatacağım.Çok fazla sorulan bu bebek battaniyesinin modeli bu şekildedir ister renk renk isterseniz sade renkte yapabilirsiniz o size kalmış nasıl tercih ederseniz.

Denemek isteyenlere şimdiden kolay gelsin!

Malzemeler

8 adet Alize Happy Baby (183) Mavi renk el örgü ipi

3 mm tığ

Yapılışı 90×90 cm büyüklüğündedir.

1) 4 ve 4’ün katları şeklinde sayarak zincir yapıp metre yardımıyla ölçerek boyutunu belirleyebilirsiniz.. 2 zincir çekip ikili trabzan yapıyoruz.

2) İkili trabzanları bitirdikten sonra 1 zincir çekiyoruz. 2 sık iğne yapıyoruz, şimdi ise aynı boşluğa ilmekleri tığda tutarak 5 tane ikili trabzan yapıyoruz. 6 ilmek tığda kalıyor hepsini bir kerede çekiyoruz.

3) Popcornu yaptıktan sonra 3 sık iğne yaparak aynı işlemi sıra sonuna kadar 1 popcorn, 3 sık iğne şeklinde tekrarlıyoruz. Sıra sonuna geldiğimiz zaman 3 zincir çekiyoruz ve ikili trabzanları sıra sonuna kadar yapıyoruz.

4) 1 zincir çekiyoruz, daha sonra 4 sık iğne yapıyoruz ve popcorn yapımını yukarıda anlattığım gibi yapıyoruz bu sıramızı da bitiriyoruz. Bu şekilde devam ediyoruz.

5) Bir sonraki sıramızda ikili trabzan yapıyoruz. Diğer sırada ise 1 zincir çekiyoruz. 2 sık iğne yaparak aynı şekilde devam ediyoruz.

6) İkili trabzanı yaparak bir sonraki sıraya geçtiğimiz zaman bu sefer 4 sık iğne yapıyoruz. 7) İstediğimiz ölçüyü elde ettiğimiz zaman kenarlarını 1 sıra sık iğne gidiyoruz. 8) İster aynı renk ile isterseniz farklı bir renk ile 1 sıra ikili trabzan yapıyoruz. Daha sonra kenar bordürünü yapıyoruz, arzu ettiğiniz bir modeli seçip yapabilirsiniz. Keyifli örgüler dilerim! Sevgiler…

Baloncuklu Bebek Battaniyesi Yapılışı Videolu Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.