Börülce Kışa Nasıl Saklanır Videolu Anlatım

Merhabalar sevgili dostlar,

Mutfağım da kış hazırlıkları tam gaz devam ediyor. Bugün de derin dondurucuya Taze Börülce hazırlayıp koydum. Taze Börülce Derin Dondurucuya Nasıl Konur? sizlere de göstermek isterim. Aslına bakarsanız çok kolay, öyle çok vaktinizi almayacak. Sizlere tek tavsiyem lütfen mutlaka yapmanız olacaktır. Çünkü her ne olursa olsun insanın kendi yaptığı kadar hazır aldığınız hiç bir şey maalesef yeteri kadar temiz ve sağlıklı değiller.

Malzemeler

  • 1 kilo Taze Börülce
  • 1 kase Buz
  • 1 yemek kaşığı Tuz

Yapılış Aşamaları

  1. Taze Börülceleri yıkayıp uçlarını bıçakla keserek temizleyin. 2-3 parçaya doğrayın. Bir tencereye su koyup kaynatın. Su kaynayınca içine tuz atın.
  2. Börülceleri kaynayan suya bırakın. 5 dakika, arada alt üst ederek karıştırın. 5 dakika sonra bir süzgece alın. Hemen soğuk suya tutup pişmeyi durdurun.
  3. Hemen geniş bir kaba soğuk su doldurun ve buzları içine atın. Börülceleri de bu suya koyun. Bir kaç dakika buzlu suda beklettikten sonra, tekrar süzgece alıp suyu süzülene kadar bekletin.
  4. Daha sonra buzluk poşetlerine birer yemeklik doldurup, havasını alarak torbaların ağzını sıkıca kapatıp derin dondurucuya kaldırın.
  5. Kış boyu istediğiniz zaman çıkarıp ister oda ısısında, isterseniz soğuk su dolu bir kapta eritip, süzdükten sonra kullanabilirsiniz.

Afiyet Olsun…

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.