Çam Dalı Yelek yapılışı Videolu Anlatım

Merhabalar sevgili örgü severler bugün sizlerle çamdalı yada kaz ayağı denilen bu yelek modeli nasıl yapılır ondan bahsetmek istiyorum.

YELEĞİMİZİ YAPMAMIZ İÇİN GEREKLİ MALZEMELER

Simli Angora İp

2 Numara tığ

 

Yelek ön kısımda gögüs kısmında 9 adet  motif kullandık.Yine  diğer ön kısmındada 9 adet motıf kullandık arkasında ise 20 adet motif kullandım.Bu sayılar 38beden  yada 40bedene uygundur.Arkadaşlar her bedende 4 cm artmaktadır.

blank

35 adet zincir çekiyoruz şuan 3 adet motif göstereceğim  4 adet zinciri çekip5 ciye batıyoruz ilk kutucuğumuzu oluşturuyoruz.1 Adet zincir cekıp kutucuk yaparak sıra sonuna kadar devam ediyoruz.17 adet kutucuğumuz olustu 35 zincire  şimdi yukarı cıkmak için4 adet zincir çekiyoruz kutucugumuzu oluşturuyoruz kenar kısımlara 2 adet kutu koyuyoruz.Bir dolayıp trabzanlarımızı yapmaya başlıyoruz.Hemen yanındaki trabzana batıyoruz bir zincir bir trabzana bat bir zincir 3 adet kutu oluşturuyoruz.

blank3 Trabzan 3 Kutu olacak sekide sıra sonuna kdar devam ediyoruz.Yukarı çıkmak için 4 adet zincir  çekiyoruz bir kutu oluşturuyoruz.Hemen 3 . sıramızda 7 adet tarabzan yapıyoruz bir zincir çek 1 kutu yap tekrar 7 adet tarabzan yap  bu şekilde sıra sonuna kadar devam ediyoruz.Şimdi  sıra sonuna geldik 4 adet zincir çektik bir kutu olusturduk

blank bir zincir çek 2. tarbzana bat 3 adet olacak sekılde trabzan yaptık 3 adet kutu yaparak devam ettık 3 adet tarabzan  sıra sonuna geldık 4 zincir çektik bir kutu oluşturduk sıra sonana kadar kutu olusturduk.Şimndi 4 zincir çekti bir  kutu olusturduk 3 adet trabzan yapıyoruz.

 

 

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.