Ceviz Kürü ile Beyaz Saçlara 1 Haftada Çözüm İşte Tarif

  • 23 Şubat 2016
  • 21.192 kez görüntülendi.

Bu yazımızda saç beyazlığını izale evet da farklı bir ifade ile beyaz saçları gene külüstür rengine döndürmenin sırlarını sizlerle paylaşacağız.

Günümüzde matem farkı olmaksızın hepimizin problemi haline mevrut saç beyazlamasına karşıt bu zamana denli tek mücadele etmedik çünkü elbette yapacağımızı ya bilmiyorduk veya hayalî hal teknikleri duyuyorduk.

Şimdi ise, saç beyazlamasına nebati çözüm sunan bu 8 formül ile hepimiz sınama şansı bulacağız. Sizler bile bu 8 formül içinden kendinize ülküsel olanı, elinizde kâin ya da temin edebileceğiniz malzemelere bakarak seçmece evinizde basitçe deneyebilirsiniz.

 

Saç Beyazlamasına kontra bitkisel Çözümler;

Formül 1 :Kurutulmuş Yeşil ceviz Kabuğu
Kaynayan 1 litre suyun içine 5 adet cevizin kurutulmuş kabuğu eklenmiş olur ve yalnızca 5 an kaynatılır. Elde ettiğimiz bu ceviz kabuğu çayı ile saçlar her gün diplerine ovma yapılarak yıkanır. Bu çay saçta kalır ve durulanmaz. Buna düzgün olarak 21 devir devam edeceksiniz. kişisel farklılıklarımızı da düşünecek olursak bazıları için pratik süresini vermek gerekebilir.

Formül 2: Keten Tohumu Saçlara tabii Rengini Kazandırıyor aha Karışım
Malzemeler:

200 gram keten tohumu yağı
4 adet orta destan limon
3 ufak hariç sarımsak
1 kilogram bal

beyaz-saclara-bitkisel-cozum

Hazırlanışı:

Sarımsakları ve bütün limonları, bir blender içerisinde koyarak zarifçe karıştırın.Limonları blender içine koymadan önce, tek 2 tanesini soymanız icap ettiğini söylemek isterim.
Ardından, keten tohumlarını ve balı ek edin, gene karıştırın. Karışımı pencere bir kavanozda muhafaza edin, kapağını pir katı bir halde kapatın. Bu karışımı buzdolabınızda koruma edebilirsiniz.

Uygulanışı:

Karışımdan, ruz içinde öğünlerden 30 zaman önce, 1 yemek kaşığı kullanacaksınız. fakat unutmayınız ki katiyen tahta kaşık kullanmanız gerekiyor! En makulu, karışımdan günde 3 kat almaktır.

Formül 3: Soğan, Sarımsak, er bezi Sarısı ve Zeytinyağı
Malzemeler:

1 tane midi kamet soğan ,

5 dünya Sarımsak ,

1 sayı yumurtanın sarısı,

1 ısırmak kaşığı zeytinyağı .

Nasıl Hazırlanır;

Soğan ile sarımsak iyicece ezilir ve bir kap içine er bezi sarısı ile zeytinyağı eklenerek krem katılığına gelene derece karıştırılır. Bu kokteyl saçlara sürülür ve 1 zaman bekletilir. 1 vakit geçmesinin sonrasında ılık sutaş ile masaj yapılarak temizlenir. Saçlarınızın beyazlaması son bulana kadar haftada sadece 1 sefer yapılması tavsiye ediliyor.

Formül 4: Taze koz Kürü
Taze yeşil cevizin kabuklarını az akarsu ile kaynatılır, içerisine ısıtılmış yarım kahve fincanı zeytinyağı ve 1 şirin kaşığı iskelet damızlık ekleyin ve saçınız da bekletin.Sonra ılık suyla sudan geçirin .

Formül 5: Gül Yaprağı Formülü

Gül yaprakları temiz, tarz düz bir yerde kurutulup sonrasında yakılır ve bir köle elde edilir. Bu külün içine badem düşman ilave edilerek koyu orantıya getirilir. Hazırlanan lapa ile saçlar haftada 1 posta ovuşturma yaparak yıkanır ve sonrasında durulanır.

Formül 6: çay ve yeşil koz kabuğu formülü

Ceviz kabukları yeşil haldeyken öz ve suyla yanında kaynatılıp içine badem hasım ekleme edilir ve bu karışımla saçlar çağ ötede yıkanır. Bu karışımın saç bakımı ve saç beyazlamasında patetik olduğu söylenmektedir.

Formül 7: Kına Yaprağı Posası formülü

Kına yaprakları kurutularak un haline getirilir. 15 an suda kaynatılıp safiha bir süzgeçle süzülür. üstte mütebaki çökelti yatmadan çabucak mukaddema saçlara sürülür. sabah olduğunda ılık sutaş ile durulanır.

Formül 8:Saç Beyazlamasına koz içsiz förmülü

Beyazlayan Saçları Koyulaştırmak (eski rengine çevirmek) için kullanılan bir karışımı daha aşağıda paylaşmak istiyorum.

Uzmanlar, parafin saçlar için koz çelimsiz tüketmeyi öneri ediyorlar.

– Cevizin yeşil kabuklarını ezerek püre haline getirin ve bir ölçü koz yaprağını eksik litre derece suda kaynatıp 20 dakika kaynar suda beklettikten sonrasında süzgeçten geçirin ve püre haline getirdiğiniz cevizin kabuğunu 1 kaşık ekleyin.

– Hazırlamış olduğumuz bu karışımı saçlarınıza sürerek 1 saat kadar bekleyin ve daha sonra ılık ab ile ovma yaparak temizleyin. beyaz zehir saçlar için ceviz kürünü haftada 1 yol yapın. endamsız zamanda farkedeceksiniz ki beyaz saçlar koyulaşmaya başlayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. sevim ertürk dedi ki:

    Selamlar hanımlar benim gibi bu siteye girmeden duramayan var mı

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bilgievim.net