Çoçuk Odaları İçin Ayıcıklı Popon Paspas Yapılışı Resimli Anlatım

Bu yazımızda biraz da çocuklarımız için bir şey yapalım istedik ve onlar için sevimli ayıcıklı ponpon halı yapımı hakkında bilgiler paylaştık.

Çocuk odalarını güzelleştirmek, çocuklara odalarını sevdirmek ve onlara odalarında hoş vakit geçirmelerini sağlamak için sizlerle ayıcıklı ponpon halı yapacağız. Ponpon halı yapımı oldukça kolay ama bir o kadar da eğlencelidir. Eminim yaparken sizlerde çok eğleneceksiniz. Bu durumu çocuklarınızla yaparak onlarında el alışkanlığı kazanmalarına yardımcı olabilirsiniz. Ponpon halı nasıl yapılır diye merak eden hanımlar için oldukça faydalı bir konuya değindiğimizi biliyoruz. Bu yüzden lafı fazla uzatmadan yapım aşamalarına geçelim.

Ayıcıklı ponpon halı yapımı için gerekli malzemeler;
– Bol miktarda ip
– Makas
– Kaydırmaz ped veya ayı figürlü örgü zemin (Kaydırmaz pek üzerine ayı şekli de verebilirsiniz)

Yukarıdaki malzemelerin nerelerde kullanılacağını söyleyelim. Bol bol ip lazım olacak çünkü ponponları ipleri yumak yaparak oluşturacağız. Yapılacak ponponun büyüklüğü tamamen sizin kararınıza kalmış bir şey. İster küçük yaparsınız isterseniz de biraz daha büyük yaparak işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Şimdi yapım aşamalarını resim galeri olarak gösterelim.

Ayıcıklı ponpon halı yapımı

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.