Bilgievim.net Kadına Dair Herşey

Ebrulu iple Atkı Boyunluk Örmeyi Öğrenelim Hemde Videolu Anlatım Hanımlar

Ebrulu iple Atkı Boyunluk Örmeyi Öğrenelim

Bu örgü tekniğini kullanarak harika boyunluk atkı yada eşarplar örebilirsiniz..

Biraz zor gibi görünsede başladığınızda ne kadar kolay olduğunu görünce şaşıracaksınız.. Resimlerde tercih edilen renklerde harika görünüyor, sizde ebrulu ipten yapabilir kendi zevkinize göre renkler seçebilirsiniz..

 Malzemeler

Tığ
Örgü iğnesi
Makas
Şiş


Örülmesi

İstediğiniz boyutta zincir çekerek başlayabilirsiniz zincirlerin üzerine batarak yuvarlaklar oluşturacak ve bu yuvarlakları şişin üzerine geçireceksiniz, yanındaki zincirin dibine batarak yeni bir yuvarlak yapacak ve yine şişe geçireceksiniz, zinciriniz bitene kadar bu işleme devam edeceksiniz..

Şişe doladığınız beş ilmeği tığ yardımı ile birlikte çekip şişten çıkarıp  videoda görüldüğü gibi şekillendirip yuvarlağın içine beş tane sık iğne öreceksiniz, diğer şişte kalan ilmeklere de aynı işlemi uygulayarak  sırayı bitireceksiniz..

Üst sıraya geçtiğinizde de aynı işlemi şişe dolayarak devam ettirecek ve üst sırayı da aynı şekilde öreceksiniz.. Örgünüzü bu şekilde istediğiniz ebatta örüp bitirip dilebilirsiniz.. Biraz uğraştırıcı olsa da oldukça kolay örmesi o yüzden zevkle öreceğinize eminim..

Şiş yerine dondurma çubukları da kullanabilirsiniz..ebrulu-iple-atkı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.