Bilgievim.net Kadına Dair Herşey

Eşek Sütü Bakın Nelere İyi Geliyor İnanamyacaksınız

Eşek Sütü Faydaları

Mineraller sayesinde bağışıklık sistemini güçlendiriyor.
Kansere karşı direnç sağlıyor.
Astım ve bronşit gibi hastalıklara iyi geliyor.
Bazı cilt hastalıklarına çare olduğu biliniyor.
İçerisindeki yüksek kaliteli omega-3 sayesinde kalbi koruyor.
Kemik gelişimini arttırıyor.
Yağ yakımını hızlandırıyor ve vücudu formda tutuyor.
Küçük yaştaki çocuklara ve bebeklere tavsiye ediliyor.

Eşek Sütü’nün Kanserle Savaşı

Sağlıklı hücrelere zarar vermeyen dozlarda kanserli hücrelerin apoptoz yoluyla intihar ettiğini gördük. Yani deneylerimizde, eşek sütü, kanserli hücreleri %50-55 ölüme sürükledi. Bunu diyebiliriz. Bilimsel ilk veri, bu çalışmalarımızda ortaya konuldu. Akciğer kanseri ve sağlıklı akciğer hücreleri hatları üzerinde bu çalışmayı yaptık, güzel sonuçlar aldık.

Eşek Sütünün Temel Özellikleri

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof.Dr.Zübeyde Öner, şöyle konuştu: “Eşek sütü kullanımı yaygınlaşmaya başladı bunun en önemli nedeni anne sütüne çok yakın özellik göstermesi.Şeker ve protein açısından anne sütüne çok benziyor. Eşek sütünde lizozim ve laktozi dediğimiz maddeler var. Bu maddeler vücudun savunma sistemini güçlendiriyor dolayısıyla vücutta tümör oluşumunu engelleyici faktör olduğu da yapılan bilimsel çalışmalarla ortaya konulmuş durumda. En önemli özelliği kuru madde açısından anne sütüne yakın olmasıdır. Protein değeri anne sütüne yakın. Yağ değeri anne sütünden daha düşük. Eşek sütünde çoklu doymuş yağ asitlerinin daha fazla olduğunu görüyoruz.” Eşek sütünün kolesterolü düşürdüğünü belirten Prof.Dr.Öner, “Ayrıca, probiyotik özelliği var. Bu bakımdan eşek sütü daha çok bilimsel çalışması yapılması gereken yeni bir konu bizim için” diye konuştu.

Eşek Sütünü Çocuklara Tavsiye Ediyoruz

Eşek sütü çocuklar için çok faydalı bir içecektir. Çocuklarda sıklıkla yaşanan bademcik iltihabı, astım, bronşit, boğmaca, ateşli hastalıkların iyileşme sürecini hızlandırır. Bağışıklılık sistemini güçlendirerek hastalıklardan çok kısa sürede kurtulmaya yarar. Bağışıklık sistemi güçlü olan çocukların hastalıklara yakalanma ihtimali çok azalır. Kemik gelişimine çok faydası var. Cilt hastalıklarına iyi gelir. Çocuklarınıza günlük 2 çay bardağı süt vermeniz yeterli olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.