Ev toplamanın en hızlı yöntemleri

Ev toplamak özellikle kadınların hiç bitmeyen işidir.Bir süre sonra can sıkıcı hale gelen bu işi en hızlı şekilde halletmek için size vereceğimiz önerilere bir göz atın.

Her gün sil baştan yapılan ev toparlama zamanınızın büyük çoğunluğunu almaktadır. Ancak pratik yöntemlerle bu süreyi kısaltabilir, kendinize daha fazla zaman ayırarak derin bir nefes alabilirsiniz.

Ev toplamanın pratik yöntemleri

İlk olarak yapmanız gereken şey evde depolama alanları yaratmaktır. Dolaplarınızda fazla eşyalarınız için yer açın, boş kutular ve sepetler alın.
Evinizde bulunan ve fazla olduğunu düşündüğünüz eşyaları, bibloları kaldırın ve evinizi rahatlatın. Bu evin nefes almasını sağlayacak ve üst üste, kalabalık görünmemesini sağlayacaktır. Bu şekilde evinizi toplamak daha kolaylaşacaktır.
Gece yatmadan önce mutfak ve salon için 5’er dakikanızı ayırın ve hızlı şekilde toparlayın. Bu kısa süreli toparlama ertesi gün size büyük zaman kazandıracaktır ve işler gözünüzde büyümeyecektir.
Eğer çocuğunuz varsa eviniz hiçbir zaman tam olarak derli toplu olmaz. Siz toplarsınız, arkanızdan tekrar dağılır. Bunu halletmenin en kolay yolu ise elinize alacağınız büyük bir sepete etrafta bulunan eşyaları ve oyuncakları doldurun. Sonra sırayla yerlerine koyun. Bu şekilde toplamak size en az 15 dakika zaman kazandıracaktır.
Toz almak için ıslak bez ve kuru bez yerine nemli bir bez kullanarak hızlı bir şekilde toz alabilirsiniz.
Mümkün olduğunca temizlik yaparken her seferinde deterjan kullanmamaya çalışın. Fazla deterjan hem fazla kimyasal demek, hem de temizlik süresinin en az 2 katına çıkması demek.
Elektrik süpürgesi size zaman kazandıracak en önemli alettir. Kendinize çekim gücü yüksek olan bir elektrik süpürgesi edinin.

 

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.