Gelin Saç ve Makyajına Karar Verirken Nelere Dikkat Etmeli?

Düğünün en güzel kızı siz olacaksınız. Saç modelinize karar vermediniz makyajı hiç düşünmediniz bile.. Peki düğün günü nelere dikkat edilmeli?

  • 10 Nisan 2016
  • 898 kez görüntülendi.

Büyük güne çok az kaldı. Ev Hazırlanıyor boyacı, marangoz… ustalar girip çıkıyor sürekli bir ihtiyaç. Mobilyalar beğenildi. Evdeki tadilatlar biter bitmez yerleştirilecek. Anneniz bir şey söylüyor ama eşinizin annesi olmaz öyle şey diyor. Düğün mekanı tutuldu kim kiminle oturacak onlara karar verilecek gelin tarafı mı sahneye yakın olacak Damat tarafımı?..

Ama bir şeyi unuttunuz Düğünün en güzel kızı siz olacaksınız. Saç modelinize karar vermediniz Makyajı hiç düşünmediniz bile..

Böylesine güzel uğraşlar içerisinde herzaman Gelin; saç ve makyajı en sona bırakılır. Oysaki en önemli detay bunlardır. Yıllar sonra fotoğraf albümlerınızı açıp baktığınızda “iyi ki böyle bir seçim” yapmışım demek istiyorsanız gelin saçınızı ve makyajınızı yapacak ekibin çok tecrübeli olmasına özen gösterin. Yıllarca gittiğiniz kuaför bu konularda tecrubeli olmayabilir Ona “ayıp” olacak diye düşünmeyin. Çünkü bu sizin en özel gününüz. 

Kuaför Seçerken nelere dikkat etmelisiniz

1-Tercih edeceğiniz kuaför mutlaka Gelin saç provası yapıyor mu?2-Her zaman gittiğiniz kuaförünüz saçınızın boyasını balyajını güzel yapıyor diye Gelin saçınızı ve makyajınızı da güzel yapacağı anlamına gelmez. Onunla da prova yapmanız şarttır.

3-İnstagramda yada Facebookda çok takipçisi olan kuaför çok iyi kuafördür anlamına gelmez. Yani “ooo bu kuaförün 100bin takipçisi var çok iyidir” diyemezsiniz.

4-Düğünün yapılacak mekana yakın olmasında fayda vardır. Ancak yakın olmasa da iyi bir zaman planlaması ile uzak dahi olsa herşey sistemli yürütülürse her yer tercih edilebilir.

Duvak yada Taç gibi aksesuarları kuaförünüzle birlikte karar vererek takmanızda fayda olacaktır. Saçınız tarandı tepeye duvak yerleştirirseniz saçınız görülmeye bilir. Ensede takılacak duvakları tercih etmenizde fayda vardır. Ayrıca Provaya Beyaz bir tşört yada gömlek ile ve duvak’ın orjınalıyle yada ona benzer bir tül parçası ile gitmenizde fayda vardır. Provada gözünüzde daha kolay canlanacaktır.

Saç provası sırasında sadece sizin istediğinizi dışında alternatif saçlar sunabilmelidir. Mesela Düğün saçınızı siz açık hayal etmissiniz ama açık havada Ağustos ayında yapılacak düğünde bu tercih edilmemelidir. Çünkü nem oranı zaten yüksek olacak gündüz yapılacak olan saç ve makyaj akşama kadar dayanacak. Bu konuda sizi uyarlamalıdır.

Peki nasıl model seçilmeli

Prova ya gitmeden önce mutlaka bir kaç model alternatifi belirleyin tek bir model belirleyip gitmeyin.Prova sırasında bunları deneme fırsatınız olabilir.Bizim yaptığımız provalar 15-20 dk içerisinde bitiyor.Ancak yinede gein adaylarımız başka modelleride görmek isterse hepsini deneyebiliyoruz. Boya ve renklendirme işlem yapılacaksa düğünden önceki zamanda yaptırılmalı çünkü renkte sorun olursa önceden bunu çözüme kavuşturmak daha kolay olacaktır.Bu senenin modasında gelinlerin saçı kısa ise mutlaka saçının renginde ışıltılı bir çıtçıt ile saç eklenmeli ve topuz yapılmalı. Örgülü saçlar yine tercih edilecek. Bahar aylarında ki gelinleri saçları açık olabilir, Yaz aylarında toplu saçlar tercih edilmelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.