Bilgievim.net Kadına Dair Herşey

Gelinlik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gelin adaylarının en çok zorlandığı konulardan biri de gelinlik seçimi. Bu durum, çevredeki insanlardan gelen kafa karıştırıcı yorumlarla daha da içinden çıkılmaz bir hal alabiliyor. Ancak gelinlik alırken nelere dikkat etmen gerektiğini bilir ve ona göre ilerlersen inan işin çok kolaylaşacak.

Kural 1: Vücut Tipi

Çok güzel bir gelin olman için inan bana kusursuz vücut ölçülerine sahip olmana gerek yok. Gelinlik modelini seçerken vücut tipine göre seçim yap yeter. Bunu yapmak ise çok kolay. Çünkü toplamda zaten 4 ana vücut tipi var. Seninkinin hangisi olduğunu öğrenip, ona uygun modellerden birini seçtikten sonra gelinliğinin yakışmaması için hiçbir sebep yok!

Vücut tiplerine göre gelinlik modellerinden biraz bahsedelim.

Kum Saati Vücut Tipi: İnce belliysen ve göğüs ölçünle kalça ölçün neredeyse aynıysa sen kum saati vücut tipine sahipsin demektir. Eğer kum saatine benzeyen bu vücut tipindeysen sana hemen hemen tüm modeller yakışır, ama mükemmel fiziğini gözler önüne sermek istersen en uygun gelinlik modeli balık olacaktır.

Armut Vücut Tipi: Kalça kısmının vücudun üst bölümüne göre daha geniş olduğu vücut tipidir. Armut vücut tipine sahip gelin adaylarında A kesim gelinlikler çok hoş durur.

Elma Vücut Tipi: Kalın bel ve düz bir kalçaya sahipsen bu başlık seni ilgilendiriyor demektir. Elma vücut tipine sahip gelin adayları dekolteli modeller ile dikkatleri bacaklarına veya göğüslerine kaydırabilir. Sanılanın aksine V yaka dekolteli gelinlikler, bu vücut tipine çok yakışır.

Dikdörtgen Vücut Tipi: Geniş ve atletik omuzlar, dar kalça ve büyük olmayan göğüslere sahipsen senin vücut tipin dikdörtgendir. Dikdörtgen vücut tipine sahip gelin adayları için en ideal gelinlik modeli düz kesim gelinlikler ve omuzlarının güzelliğini ortaya çıkaracak straplez ya da halter yaka modellerdir.

Vücut tiplerine ilişkin daha detaylı bilgi istersen “Vücut Tipinize Uygun Gelinlik Nasıl Seçilir?” yazımızı okumanı öneriyorum.

 

Kural 2: Hazır Model mi, Özel Dikim mi?

Bu seçimi yaparken düğününe ne kadar zaman kaldığına dikkat etmelisin. Kısa bir süre varsa hazır dikim gelinlik tercih etmen zaman açısından daha mantıklı olacaktır. Vücuduna uygun hazır model gelinlik bulamadıysan ve diktirmek için yeteri kadar zamanın varsa, o zaman gelinliğini özel olarak diktirebilirsin. Ancak bunun biraz daha maliyetli bir yöntem olduğunu da unutma.

“Gelinliği Hazır Almak mı Diktirmek mi Daha Doğru?” başlıklı yazımızda bu maddenin üzerinde detaylı bir şekilde durduk, dilersen bir göz at.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.