Bilgievim.net Kadına Dair Herşey

Genç Kaynanalar ve Gelinler için Yelek Modeli & Tığ işi Yelek Modeli

Merhabalar sevgili bilgievim takipçileri bügün sizlerle çok şık bir yelek modeli paylaşmak istiyorum  yapılışı kolay çabuk biten bir modeldir.

YELEK İÇİN GEREKLİ MALZELER

Angora ip

Tığ  no:2 1.75 mm

Örnek için yeterli uzunlukta  zincir çekiyoruz  bir dolayıp 3 seferde yukarı cıkıyoruz burayı trabzanlarla dolduruyoruz.

2.Sırayıda tarbzanla dolduruyoruz.3.sırda örnek kurulumumuza geçiyoruz.4 adet tarbzanımızı yapıyoruz 5 tane  zicir çekiyoruz 3 trabzanı sayıp oraya batıyoruz dolamadan tekrar 5 adet zincirimizi çekiyoruz 4.  trabzana batıyoruz 5 adet zincir çekip 3 adet trabzan sayıp 3cüye  batıyoruz. sıra sonunda da 4 adet tarabzan yapıp yukarı cıkıyoruz.

tekrar 4 adet trabzanımız yapıyoruz 3 adet zincir cektim sık iğne ile battım zincirin üzerine tıgıma doladım 2. kutucugumuzun içerinden girdim 3 seferde yukarı cıktım 5 adet zincir çektim ilk çiçeğimizin yaprağını olusturdum bu kutuya 5 adet  çiçek yapragı yaptım.3 adet zincirle yan kısıma geciyrum dolamadan sık iğne ile sabitliyorum.4 adet zincir çekip tekrar diğer kutuya geçiyorum  bir dolayıp diğer kutucugun içesine giriyoruz burayada 5 adet çiçek yaprağı yapıyoruz.

 

 

 

 

Bu şkilde sıra sonuna kadar yapıyoruz

Bu ş

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.