Bilgievim.net Kadına Dair Herşey

Genç Kızlar İçin Selanik Hırka Yapılışı Videolu Anlatım

Merhaba sevgili örgü severler bugün sizlere selanik örgü modeli ile  çok güzel bir hırka  yapacağız çok güzel yumuş yumuş bu hırkaya biz  bayıldık umarım sizde seversiniz. Hırkamız gayet hızlı ilerleyen bir model isterseniz   modelimize geçelim.

HIRKA İÇİN GEREKLİ MALZEMELER

Gazzal Queen İp Bordo İp

4,5 Numara İp

38, 42, 46 beden sayıları ile

5 Numara şiş

Evet arkadaşlar geçelim modelimizin yapılışına 38 beden hırka için 87 ilmek atıyoruz. 42 Beden Hırka İçin 97 ilmek atıyoruz. 46 beden için 105 ilmek atıyoruz.

38 beden için 87 ilmek attık 4,5 numaralı şişimize lastiği 4,5 numaralı şiş ile yapıyoruz lastik bitince 5 numaralı şişimize geçeçegiz,İlk ilmeğimi düz örüyoruz 1×1 bir ters bir düz lastik yapıyoruz sıra sonuna kadar.

Alt lastık kısmını 15 sıra  örüyoruz toplam alt kısmı için 15 sıra lastik olacak şekilde bir düz bir ters olacak şekilde örüyoruz.

15 sıra lastik örgümüzü ördük sıra selanik örgü modelimize geçiyoruz 5 numaralı şiş ile,

Lastigimiz toplamda 87 ilmek var bunu 85 e düşürmem gerek başta ve sonda birer ilmek azaltacağız ilkilmekte ikisini bir alıyorum düz olarak ördüm .

Daha sonra ipimi arkaya geçirdim bir ilmeği örmeden şişime geçirdimdiğer ilmeğim düz örüyorum diğer ilmeği örmeden geçiriyorum sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrarlıyoruz.Gerçek selanik örgü modeli bu arada bu model sıra sonunda tekrar 2 ilmek alarak kesme işlemi yapıyoruz tek seferlik 85 ilmeğe düştük.

Arka sıradayız ilk  ilmeğimi örüyorum sırada ikili ilmek gibi duranı düz örüyorum tekliyi örmeden alıyorum.Bu şekilde 55 cm olana kadar örüyorum. Nasıl örmem gerektiğini ilmekler bana söylüyor.

Tam 55 cm ördük omuzlarına kadar selanık örgümodelimizi düz bir şekilde ördük.Şimdi keme kısmına geçiyoruz.Düz bir şekilde ilk ilmeği örüyorum ikinci ilmeğimi terşekilde örüyorum  sağ şişteki ilmeğin üzerinden geçiriyorum.Bu şekilde sıra sonuna kadar kesme işlemimi yapıyorum.Arka kısım bu şekilde bitmiş oluyor şimdi ön kısma geçiyoruz.Sağ ön ve sol ön olmak üzere 2 parça oluyor.

   Ön kısımlar için 55 adet ilmek atacağım ben  diğer ölçüleride veriyim eğer 42 beden yapacaksanız ön kısmı için 59  ilmek atacaksınız 46 beden için ön kısmına 61 ilmek atacaksınız sevgili örgü severler.

   Ön kısmı için 55 ilmek atım 15 sıra lastik örgümüzü öreceğiz sonra selamik modelimize geçeçeğiz arkada yaptıgımızı burada uygulayacağız Burada ön kısmın  kesiminde 16 ilmek kesmeyip  onu çatal iğneye takacagız  neden arka boyun kısmınfda ekleme yapacağız birbirine.

.Şimdi kol kısmındayız 53 ilmek kol kısmına atıp 32 cm ördük kol kısmı ayn şekilde diğer kolu  yapıyoruz,

Bu şekide dikme işlemimizide yapıp hırkamızı bitiriyoruz hepinize kola gelsin iyi örgüler.

BİTMİŞ HALİ

Genç Kızlar İçin Selanik Hırka Yapılışı Videolu Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.