Göğüs Büyütmede Yeni Trend 2015

  • 04 Mayıs 2015
  • 2.507 kez görüntülendi.

Yıllar içerisinde çeşitli nedenlerden dolayı göğüslerde meydana gelen sarkmalar ve deformasyonlar kadınların moralini bozuyor.

Yeni geliştirilen “Fasya altı tekniği” başta sporcular olmak üzere tüm kadınların imdadına yetişti. İz bırakmayan teknik özellikle sporcular ve yoğun spor yapan Hollywood yıldızları tarafından tercih ediliyor. İsteğe göre lokal anestezi ile de gerçekleşen operasyonun ardından kişi sosyal yaşantısına hemen dönebiliyor. Teknik ayrıca doğum sonrası emzirme ile ilgili sorun yaşatmıyor.

Gerek fiziksel nedenlerden, gerekse hamilelik sonrası ve kilo alıp vermeye bağlı nedenlerden göğüslerde meydana gelen sarkmalarda, kadınların imdadına yetişen estetik cerrahiye yeni bir teknik daha eklendi. “Fasya altı tekniği” olarak adlandırılan işlemi Estetik ve Plastik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Karacalar değerlendirdi. Karacalar, “Özellikle yoğun spor yapan, aktif çalışan ve sosyal yaşantısına hemen dönmek zorunda olan kadınlar için büyük bir kolaylık” dedi.

HOLLYWOOD YILDIZLARI TERCİH EDİYOR

Günümüzde kadınların fit görüntülerini korumak için sporu yaşamlarının bir parçası haline getirdiklerini belirten Prof. Dr. Ahmet Karacalar, “Bazı spor dalları göğüste erimeye neden olabiliyor. Özellikle bodybuilding sporcuları bu durumdan şikayetçi. Bunların arasında Hollywood yıldızları da var. Demi Moore son olarak bu yöntemi kullandı. Bu insanlar mesleklerine ve spora ara vermeye hiç sıcak bakmıyorlar. “Fasya altı tekniği” de bunlar göz önünde bulundurularak geliştirilmiş bir meme büyütme tekniği olduğundan biz de buna sporcu estetiği diyoruz. İsteğe bağlı lokal anestezi – sedasyon ile gerçekleşiyor, iz bırakmıyor ve en önemlisi ağrısız bir operasyon olduğundan dolayı kişi sosyal yaşantısına hemen dönüyor” dedi.

EN YENİ MEME BÜYÜTME TEKNİĞİ

Sporcu estetiğinin en yeni meme büyütme tekniği olduğunu ifade eden Prof. Dr. Ahmet Karacalar, “Fasya altı tekniği ve çift jelli meme protezleri ile meme dikleştirme işlemi şu an uyguladığımız en yeni meme büyütme operasyonları arasında. Bu yöntemde normalde her kasın üzerinde bulunan ve fasya olarak adlandırılan zar ya da kılıf altında bir cep oluşturulur. Oluşturulan cebe silikon protez yerleştirilir. Diğer iki yöntemde ise göğüs kası altında ya da doğrudan meme altında hazırlanan cebe protez konulur. Bu yöntemde kasa herhangi bir hasar verilmediği için özellikle sporcular için en iyi yöntem olarak görülüyor. Ayrıca doğrudan meme dokusu ile bir temas da yoktur. Silikon üzerinde yer alan fasya silikonun belli olmasını engeller. Meme büyütmede doğal bir görünüm elde edilir” dedi.

KAYMA RİSKİ YOK

Tekniğin avantajlarına da değinen Estetik ve Plastik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Karacalar, “Kas altı tekniklerde görülebilen kasın hareketine bağlı protezin kayma riski bu yöntemde bulunmuyor. Doğum sonrası hafif veya orta sarkmalarda meme dikleştirici protezle birlikte memeyi dikleştirme ve yukarı kaldırma şansı da veriyor. Meme protezi meme altı, koltuk altı ya da meme başından yerleştirilebiliyor. Özellikle birinci ve bazen ikinci derece sarkmalarda özellikle dokuda erime varsa tercih edilecek bir yöntem. Özellikle meme üstü boşluklarında oldukça avantajlı. Kas fasyası altı tekniğinde memenin doğal askıları olan bağlarda korunduğu için memede olabilecek sarkmaları da yavaşlatıyor. Diğer yandan yeni kuşak çift jelli implantlar aşağı bakan meme başlarını yukarı kaldırmada daha önemli avantajlara sahip. Bu yeni kuşak silikonların kas fasyası altına yerleştirilmesi ile meme üzerinde görünen bir iz bırakmadan dikleştirme mümkün. Jeller hafızalı olduğu için protez formunu korurken herhangi bir şekilde yırtılma durumunda da etrafa dağılmıyor” şeklinde konuştu.

DOĞUM SONRASI EMZİRME İLE İLGİLİ SORUN YAŞATMAZ

Karacalar, “Göğüs kası korunduğu gibi göğüs kafesi ile de herhangi bir temas olmadığı için işlem sonrası iyileşme hızlı gerçekleşiyor ve acı-ağrı minimum düzeyde hissediliyor. Lokal – sedasyon anestezi altında da işlem yapılabilir. Özellikle hızla işe dönmek isteyenler içinde bu yöntem ideal. Teknik ayrıca doğum sonrası emzirme ile ilgili sorun yaşatmıyor” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.