Grip’ten 10 Dakikada Kurtulun!

  • 26 Ocak 2016
  • 14.934 kez görüntülendi.

Gribal enfeksiyon soğukla birlikte herkesi etkisine almaya başladı.Herkesin bildiği gibi bu gribin en buyuk ilacı C vitaminidir e en etkili C vitamin deposu limondur.Szde gribal enfeksiyondan kurtulmak için aşagıdakı yolları deneyebilirsiniz.

AYAKLARINIZI LİMONLA 10 DAKİKA OVUNUZ

Topuk ve ayakların emilimi cok yüksek olduğu için ayak ve topuklarınıza sürdugünüz maddeler hızlı bir şekilde bedenıne yayılır.Limonu topuk e ayak üzernize 10 dakıka masaj yaparak kullandığınızda grip enfeksiyonunu hızlıca atmış olacaksınız.

Kış mevsiminde başta grip olmak üzere soğuk algınlığı hastalıklarına karşı en doğal korunma yolları arasında limon ön sıralarda yer alıyor. Günde bir bardak limonata, vücudun C vitamini ihtiyacının önemli kısmını sağlıyor.

Uzmanlar, gün içinde içilecek bir bardak limonatanın enerji vereceğini kaydetti. Özellikle kış aylarında soğuk algınlığı hastalığına yakalanmadan limon tüketilmesinin önemli olduğunu , bu mevsimde limon, portakal, mandalina gibi mevsim meyvelerinin tüketilmesini önerildi.

Grip ve öksürük şikayetlerinde limon oldukça tedavi edici etkisi olduğuna dikkat çeken Uzmanlar, “Günde en az bir adet limon öneriyoruz. Çayımıza katabiliriz veya sıcak suya limon sıkarak, şeker ilave etmek suretiyle içebiliriz. Ihlamur içine de konulabilir. İdeal olanı hasta olmadan önce limon tüketmek” ifadelerini kullandılar.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.