Bilgievim.net Kadına Dair Herşey

Günde En Az Bir Bardak İçin ve Sonucu Görün

Meyve suyunun faydaları

Uzmanlar sağlıklı beslenme için az ama sık aralıklarla yemek yenilmesini önerirken, içilen bir bardak meyve suyunun sindirimi kolaylaştırdığını söylüyor.

İçeriğinde bol miktarda vitamin, folik asit, betakaroten, potasyum bulunan meyve sularının, vücudun savunma mekanizmasını güçlendirmesinin yanısıra hazmı kolaylaştırıp sindirime yardımcı oluyor.

Uzmanlar sindirim sisteminde oluşan sıkıntıları gidermek için günde bir bardak meyve suyu içilmesini öneriyor.

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neriman İnanç : “Yemeklerden sonra içilen bir bardak meyve suyu sindirim problemlerinin hafiflemesine yardımcı olur.

Meyvelerde bulunan meyve asitleri (malik, sitrik ve oksalik asit) sindirimi kolaylaştırır. Bu nedenle meyve suları, içmemiz gereken sağlıklı içecek alternatifi olarak yeterli ve dengeli beslenmenin bir parçası olmalı” dedi.

İnanç, özellikle A, B3 ve C vitaminlerinin bolca bulunduğu şeftali suyunun vücudun toksinlerden arınmasını sağlayan antioksidan özelliği olduğu, kanı temizlediği, böbrek ve safra kesesinin düzenli çalışmasına olanak sağladığı için günde bir bardak içilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.