İlmek İlmek Kadife İpten Kokoş Kız Montu Yapılışı Videolu Anlatım

Merhaba arkadaşlar. Bu videomda sizlere sizler için  çok beğenilen modellerden biri olan İlmek İlmek Kadife İpten Kokoş Kız Montu Yapılışını anlatmaya  çalışacağım . O kadar yumuşak ve pofidi ki bayıldım umarım sizlerde beğenirsiniz.

Merhaba arkadaşlar www.bilgievim.net örgü severler  Tekrar hoş geldiniz bugün sizlere benim çok beğenmiş olduğum Sizlerin de beğeneceğini düşündüm  ilmek kadife ipten yapılan kız bebek montunu paylaşmak istiyorum. Bu kız bebek mantosunun  Yapımını sizlere  anlatacağım kış aylarında bebeklerinizi ve çocuklarınızı sıcack tutacak ve çok şirin gösterecek bu model.

Geçelim modelimizin resmini daha sonrada detaylı anlatımına.

 

Örgümüz İçin Gerekli Malzemeler;

İp Markası ; Alize puffy Fine

İp Markası; alize softy Plus

Şiş Numarası ; 4 Numara

Şiş Numarası ; 5 Numara şiş 2 şiş ide kullanacağız

blank

Evet sevgili örgü severler bugün sizinle çok güzel bir kız bebek mantosu çalışacağız böyle ben bunun için gül kurusu renk seçtim biliyorsunuz Bu Normalde parmakla örülen bir ip ve bunun incesi de  çıktı bu sene daha önce ben bunu daha önce kalını ile denemiştim.

Çok hoş bir manto elde ettim şimdi bir de incesi ile denemek istiyorum yine onunla uyumlu yine böyle softy Plus diye bir ip var Aynı dokuya sahip hemen hemen zeminini bununla örerken,  üstteki O kıvırcık bölümleri de bununla şiş ile  yapacağız  parmakla örmeyeceğiz.

blank

Yani tama mı  şiş örgü olacak zeminimizde düz örgü kullanacağız. Ve daha sonra Belirli aralıklarla da takacağız bu parmak ipimizi yani saçaklı ipimizi.

Sevgili örgü severler tahmini 2 yada 2 buçuk ip gidiyor tahminde bulunuyorum çünkü daha önce ben bu ipi denemedim  şimdi başlayalım videonun sonunda tan net olarak ipin ne kadar gittiğini  söylemiş olurum.

İlmek İlmek Kadife İpten Kokoş Kız Montu Yapılışı Videolu Anlatım

 

 

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.