Kabartılı Baklava Dilimi Örgü Modeli Videolu Anlatım

  • 22 Şubat 2020
  • 1.672 kez görüntülendi.

Kabartılı Baklava Dilimi Örgü Modeli Videolu Anlatım

                                Merhaba sevgili örgü severler bugün sizleri yapılışı ve duruşu ile  görenleri hayran bırakacak bu modeli  paylaşmak istedim.Örgümüzün altını ister normal lastik  istreseniz cilveli lastik olarak yapabilirsiniz  normal lastik ve cilveli lastiğin  yapımını da daha önceden paylaşmıştık.

                     Bu örgüyü bebek örgülerinde,anne kazakların da, gelin kız yeleklerinde daha bir çok yerde kullana bilirsiniz bu model her örgüye gidebilir cinsten kızlar.İsterseniz örgümüz nasıl yapılıyor anlatmaya başlayalım.Modelimiz 10 ilmek ve katlarından oluşuyor +2 ilmek kenar ilmeği olarak ilave ediyoruz  12+22+32+42  şeklinde kaç baklava dilimi istiyorsanız ona göre  ayarlama işlemini yapabilirsiniz.

İlmeklerimizi attım ve  lastik örgümüzü ördüm lastiğimiz için cilveli lastik nasıl yapılır? a tıklayabilirsiniz.

                       Örgümüzün ön yüzünden kurmaya başlıyoruz kenar ilmeğimizi örmeden aldık ipimiz örgümüzün arkasında bir tes bir düz ilmeğimiz var  düz ilmeğin ordan batarak ters ilmeğe ön taraftan batıyoruz iki ilmeği birlikte alıyoruz önce düz olarak ama ördüğümüz ilmeği çıkarmıyorus şişimizin ucundaki ilmeği bir kez daha  düz olarak örüyoruz.

                                                   Ve şişimden çıkarıyorum  ve tekrar ipimi örgünün arkasına aldım yine iki ilmeği ön taraftan batıyorum birlikte ikisini toplayacak gibi ikisini düz örüyorum  şişimin uç kısmında olan ilmeği örüp serbest bırakıyorum  sıranın sonuna kadar aynı işlemi tekrarlıyoruz.

Şimdi örgünün arka yüzündeyiz bütün ilemkleri ters olarak örüyoruz sıra sonuna kadar  örgümüzün motifi ön yüzde kuruluyor.

Ön yüze geçtik ilk ilmeğimizi örmeden aldık  bir tane ilmeğimizi düz örgük  iki ilmeği birlikte şişe aldım bir kez ikisini birlikte düz ördüm şişin ucundakini yine düz ördüm sağa doğru yatacak şekilde toplam 4 kez örelim sağa doğru yatırdım ilmekleri.

ÖRGÜNÜN ANLATIMI

                        Sıradiki ilmeğin yönünü değiştirdim yönünü değiştirdiğim ilmeği değil hemen onun yanındaki ilmeği  arka taraftan batarak bir kez düz ördüm cevirdiğim ilmeğide alarak ikisini birlikte  ördüm  sola  doğru yatan bir ilmeğimiz oldu 4 kez  sağa doğru  yatış yapan ilmek oluşturuyoruz.

             Şimdi sıradaki ilmeğin  yönünü değiştirdim  yine sola yatan bir ilmek olusturdum4 kez sağa yatan ilmek oluşturuyoruz son bir ilmeği tek ördüm sıra mı tamamladım şimdi arka taraftayım arka tarafta bütün ilmekleri ters ördüm.

Şimdi örgümün ön yüzündeyiz ilk ilmeğimi örmeden aldımipi örgümün arkasına attım sıradki ilmeğimin yönünü değiştirdim sola yatırdım ikisini birlikte düz ördüm  şimdi sağa doğru  yatıs yapıyor 3 adet bu şekilde örgümüz devam ediyor.

Kabartılı Baklava Dilimi Örgü Modeli Videolu Anlatım

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.