KİRPİK VE KAŞ UZATMANIN BİTKİSEL YOLU!

KİRPİK VE KAŞ  UZATMANIN BİTKİSEL YOLU!

Doğal yöntemlerle kaş ve kirpiklerin uzaması , kalınlaşması ve gürleşmesi: Yüz güzelliğinin en önemli belirtileri kaş ve kirpiklerin güzel olmasıdır. Kaş ve kirpiklerin  güzelliği ise kalın ve uzun olmasının yanında simsiyah olmasıdır.Kalın ve simsiyah kaş ve kirpikler gözlerinizi de büyüleyici bir hava verecektir. Eskilerden beri kirpikleri ince ve kısa olanlar takma  kirpikler takarlardı.

Gerçekten güzel ve havalı olmak isterseniz kirpiklerinizin ve kaşlarınızın uzun olmasına dikkat edin. Eğer kaş ve kirpikleriniz kısa ve seyrek ise ve doğal yöntemlerle kaş ve kirpikleri uzatmak , kalınlaştırmak ve gürleştirmek  istiyorsanız konunun devamını okuyunuz.

Kirpikleri Uzatmak İçin

  • 1 bardak suyu kaynatın
  • 1 kaşık hint yağı ve 1 kaşık kakao yağını ekleyip karıştırın.
  • Karışımı soğutup 15 gün boyunca, gözle temas etmeden kirpiklerinize uygulayın.

Kirpik Dökülmelerini Önlemek İçin

1 bardak ılık çaya 1 gram kinin katılmalı, kirpik diplerinden başlayarak kulak pamuğuyla kirpiklere sürülmelidir. Her üç günde bir bu su değiştirilmeli çünkü su bayatlar. Soğan, turp, şalgam, teke gibi zengin gıdalar ve D vitaminli gıdalar balıkyağı, yumurta, balık sık sık yenmelidir bunlar kirpiklerimizin sağlıklı kalarak dökülmemelerini önlerler.

Kirpikleri Gürleştirmek İçin

Hint yağı ve badem yağını eşit miktarlarda karıştırarak 1 ay boyunca akşamları yatmadan önce, kirpik köklerinden başlayarak uçlara doğru sürün.

Kirpiklerin Uzaması ve Kalınlaşması İçin Yöntemler

  • 5 tane ceviz ve fındık içini 1 çorba kaşığı kuyruk yağı ile eritin.Bir kaç damla parfüm damlatın ve kirpiklerinize kulak pamuğu ile sürün.
  • Bir kaşık badem yağı, bir kaşık buğday özü yağı ve bir kaşık soya özü yağına 4 er tane ceviz ve fındık içi koyalım.Bu karışımı 15 dakika kadar ısıtın. Süzme işlemine geçtiğimizde bir çay kaşığı lanolin karıştırın.Her gece yatmadan önce kulak pamuğuyla kirpiklerinizde sürün.
  • 3 ölçek hint yağı ile bir ölçek kanyak karıştırılır.Kirpik diplerinden başlayarak kirpik uçlarına doğru kirpik fırçası ile sürülür, göze temas etmemesine özen gösterin.
  • Gece bunu uygulayın, sabah ise 1 su bardağı sıcak suyu kurumuş ceviz yaprağı koyup 15 dakika sonra süzün, kirpikleri bu su ile temizleyin.

Kaş gürleştirmek için en güzel doğal yöntem sarımsak !

Sarımsağı ortadan ikiye bölün ve kaşlarınızın üstüne doğru altlarına, yanlarına doğru iyice sürün, bunu her gün uygulayın.

Kaşlarınıza, 1-2 avuç fındığı teflon tavada kavurun.Kavrulan fındıkları kaşlarınıza bastırarak sürün, her akşam bunu uygulayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.