Kışı Rahat Geçirmek isteyenler İşte Mucizevi Bitki

  • 30 Kasım 2015
  • 1.488 kez görüntülendi.

Kış aylarında bağışıklık sistemi kötü olan kişiler mutlaka hastalanmakta.  Kış aylarında insanların soğuklardan korunmak için giydikleri elbiseler ve benzeri şeyler yeterlimi ?

Evet bu kışı rahat geçirmek isteyenler bu bitki sayesinde bağışıklık sistemimiz güçlenecek ve bu kışı rahat bir şekilde atlatacağız.

Ekinezya Bitkisi Nedir ?

Diğer İsimleri : Ekinezya, Erguvani kirpibaşı,  Kirpibaşı,  Kirpiotu,  İnce yapraklı eflatun koza çiçeği, Samson kökü, Echinacea angustifolia, Purple Coneflower

Botanik Bilgi : Asteraceae(Compositae) familyasından otsu, çok yıllık bir bitkidir. Gövdesi kalın ve tüylüdür. Yaprakları uzun ve mızrağımsı olup tepedekiler sapsız alt taraftakiler ise uzun saplıdır. Çiçekleri eflatun renginde ve çok sayıda boru seklinde çiçeklerden oluşmuş konik bir disk seklindedir.

Bilinen Bileşimi : Özellikle immün sistemini desteklemeyle ün salmış bir bitkidir. Beyaz kan hücrelerinin üretimini teşvik ederek immün sistemi destekler. Güçlü antibakteriyel ve anti viral özelliklere sahiptir.

Ekinezya Çayı Faydaları :

Soğuk algınlığı, grip, herpes, sinüzit, saman nezlesi, solunum hastalıkları; anti iltihabi hastalıklarda çok faydalıdır. Yapılan araştırmalara göre ekinazya nezlenin 12 klinik septomunu azalttigi bulunmuştur. Nezlenin ilk işaretleri görüldüğünde alınmalıdır .Sık sık tekrarlayan yerleşik müzmin bronşit, sinüzit de koruyucu olarak kullanılabilir. Ayrica grip ve kulak enfeksiyonlarında da faydalı olduğu tespit edilmiştir.

Vücudun savunma hattını virüslere karşı korur.

Egzama, çıbanlar, kesikler, yanıklar ,sedef, sivilce,yaralar, ülser, kurdeşen v.b deri hastalıklarında büyük derecede iyileşme sağlar.

Kullanım Şekli :

Çay : 1 çay kaşığı bitki 1 bardak soğuk suda kaynama noktasına kadar 30 dakika içinde ısıtılır.

Tavsiye edilen dozajlar :

Koruyucu amaçlı : Ekinezya çayından günde 3 kere her seferinde 1 – 4 ml olmak üzere günde toplam olarak 3 – 12 ml arası alınabilir.

UYARI : Bilinen bir yan etkisi yoktur. Aşırı dozajlar mide bulantısına yol açabilir. 6 haftadan fazla süre kullanmak tavsiye edilmemektedir. İki hafta ara vermek yeterli bir önlem olabilir. 2 yaşından küçük bebeklerde, tüberkülozlu hastalarda ve romatizmal arterit ve lupus gibi otoimmün hastalarında immün fonksiyonlarını uyardığı için kullanılmaması yerinde bir tedbir olacaktır.

NOT: Doktorunuza Danışmadan Kullanmayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bilgievim.net