Bilgievim.net Kadına Dair Herşey

Köksüz Orkideyi Atmayın, Orkide 10 Günde 3 Günde 3 Kök ve Yaprak Çıkardı

Merhaba arkadaşlar.Yeni bir video ile yine karşınızdayım.Köksüz orkideleri kurtarıyoruz bugün.

Kökleri çürümüş,hastalanmış orkideleri canlandırmak için uyguladığım yöntemden bahsedeceğim.Bu yöntemle orkide 10 günde kök ve yaprak çıkardı.Sizde bu yöntemi uygulayarak orkidelerinizi kurtarabilirsiniz.Köksüz orkideyi atmayın!

Bunun için bir pet şişe,orkide toprağı ve bir miktar yosun (sphagnum yosunu) na ihtiyacınız olacak.Hepsi bu kadar.Videodaki gibi yosun ve toprağı yerleştirdiğimiz şişeye orkide bakımı yaptıktan sonra orkideyi yerleştiriyoruz.Bir sprey kutusu yardımı ile az az sulama yaparak yosunların nemli kalmasını sağlıyor böylece de orkidemizi canlandırıyoruz.

Sonucunu da açık bir şekilde görebilirsiniz,orkide 10 günde 3 kök ve yaprak çıkardı.Bu da yosunun ve sera ortamı nın ne kadar faydalı olduğunu.Kökler yeterli büyüklüğe ulaştığında ve birkaç kök daha çıktığında orkideyi tekrar normal saksıya alıcam.Zaman içinde olacak değişimleri de sizlerle paylaşmaya devam edeceğim… Bugünlükte benden bu kadar..Bu şekilde hayata dair faydalı yeni videolardan haberdar olmak için kanalıma abone olmayı,bana destek olabilmek için videoları beğenip yorum yapmayı unutmayın lütfen…

Merhaba arkadaşlar. Kanalıma hoşgeldiniz. Bugün bitkilerinize uygulayabileceğiniz müthiş bir tarif im var. Bu muazzam çiçek coşturan tarif ile sizin de çiçekleriniz sürekli çiçek açacak. Çiçek açtıran yöntem i sizde kolaylıkla evde uygulayabilirsiniz. Yapımı için evde kullanmadığınız veya tarihi geçmekte olan vitamin, mineral, çinko. gibi şurup veya tabletletleri kullanabilirsiniz. Tarihi geçmiş dahi olsa bitkilerinize zarar vermiyor içiniz rahat olsun.

Tablet veya şurup lar ile sizde sıvı bitkibesini ( besin )yapabilirsiniz.

Evde çiçek coşturan yapımı için hazırladığım bu kısa video umarım işinize yarar bitkilerinize fayda sağlar. Uygulama oldukça basit.1-2 lt suya bir tablet veya bir ölçek koyarak bitki lerinize vermeniz yeterli olacaktır.. Bugünlükte benden bu kadar..Bu şekilde hayata dair faydalı yeni videolardan haberdar olmak için kanalıma abone olmayı,bana destek olabilmek için videoları beğenip yorum yapmayı unutmayın lütfen…

Videolu Tarifi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Hatice Aybala ateş dedi ki:

    Acaba yosun yerine pamuk olabilirimi benimde bu şekilde olan orkide var

  2. Nihal dedi ki:

    Bi de görebilseydik. Kocaman yazılar kapatmış ekranı

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.