Koltuk Altı Kararmalarına 4 Günde Etkili

Koltuk Altınıza Patates Rendesi Uygulayın : Sebebini öğrenince çok sevineceksiniz. Yaz geliyor ve sıcaklar ile birlikte terleme sorunu hepimiz için önem teşkil ediyor. Kolsuz kıyafetler ve kısa kollu giyecekler giydiğimiz için koltuk altı başkaları tarafından görünüyor. Bir çoğumuz ise koltuk altı kararmasından şikayetçi. Peki koltuk altı kararması neden olur ?

Koltuk altlarımızda jilet, ağda, epilasyon aleti, antipersperantla, deodorantlar vb aletler kullanıldığı için zaman içerisinde kararma olabiliyor. Bu da istemediğimiz kötü bir görünüm olduğu için bundan kurtulmanın yollarını ararız. İşte size öğrenince çok şaşıracağınız koltuk altı kararmasına patates püresi formülü.

Koltukaltınızı Patates İle 15 Dakikada Aydınlatın

Patates içerisinde bulunan katalaz adı verilen enzim cilt yapısının ve hücrelerin eskisi gibi çalışmasına yardımcı olacaktır.

Uygulanması:

Patatesler de doğal beyazlatıcılardır. Hassas cilde sahip olan insanlarda limonun asitli yapısı cildi tahriş edebilir. Fakat patateste bulunan asit cildi tahriş etmez. Cildi beyazlatmak için patates şu şekillerde kullanılabilir:

 • İnce bir patates dilimiyle koltuk altı 5-10 dakika ovalanır ve daha sonra ılık suyla yıkanır.
 • Başka bir yöntem de patatesi rendeledikten sonra çıkan suyu parmaklarla ya da pamuk yardımıyla koltuk altına uygulamaktır. 10 dakika bekledikten sonra koltuk altı yıkanır.
 • Daha hızlı sonuç elde etmek için günde iki defa bu yöntemler denenebilir ve 7 gün içerisinde koltuk altının renginin açılması beklenir.

Koltukaltı kararmasına karşı 5 öneri

 • Alternatif yöntem:
  Karbonat Kullanmak

  Koltuk altı karbonatla da beyazlatılabilir. Karbonat koltuk altını fırçalamak için kullanılabilecek en iyi maddelerdendir. Aslında, eğer karbonat kullanılırsa koltuk altı kararmasının başka bir nedeni olan deodorant ve ter önleyiciler vücuttan uzaklaştırılır.

  Karbonat vücuttaki kötü kokuyu da engeller. Aynı zamanda karbonatla yapılan fırçalama ile zarar görmüş hücreler atılır ve tıkanmış gözenekler açılır. Ayrıca karbonat koltuk altındaki mikropları öldürerek kokuyu önler ve cildin rengini açar.

  • Biraz karbonatla su karıştırılır ve koyu bir macun yapılır. Koltuk altına uygulanır ve hafifçe koltuk altı fırçalanır. Daha sonra koltuk altını yıkadıktan sonra aynı bölge havluyla hafifçe kurulanır.
  • Eğer bu kadar ayrıntılı şekilde yapılmak istenmiyorsa, karbonatla az miktarda su karıştırılıp, bu karışım koltuk altına sürülür.

  Not: Bu işlemi bir dilim patates ile 15 dakika boyunca ovarak ta uygulayabilirsiniz.

  Not: Bu işlemi ağda ile kararan bacak ve dudak üstü bölgesine de uyglayabilirisiniz.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. blank Ayşe TURAN dedi ki:

  Bilgievim benim için artık vazgeçilemez çooooooooooooook teşekkür ederim.

 2. blank Örgücü teyze dedi ki:

  Kilis merkezden ben Örgücü teyze. selamun aleyküm bu web sitesi vallaha güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 14-09-2017 16:26:18

 3. blank Güzel kız dedi ki:

  Samsun merkezden ben Güzel kız. Slm paylaşımın vallaha hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 14-09-2017 19:04:03