Bilgievim.net Kadına Dair Herşey

Kusursuz Makyajın Sırları

Makyaj yapmak her kadının vazgeçilmezidir. Güzel ve iyi hissetmenizi sağlar. Fakat önemli olan makyaj yapmak değil doğru makyajı yapmaktır. Doğru makyaj ve kusursuz görünüme kavuşmak için bazı püf noktalar vardır. İşte onlardan bazıları…

KUSURSUZ MAKYAJIN SIRLARI

CİLDİNİZİ HAZIRLAYIN:

Makyaja başlamadan önce cildinizin temiz olmasına özen gösterin. Bunun için maske veya cilt temizleme jelleri kullanabilirsiniz. Daha sonra yüzünüze nemlendirici uygulayın. Kuru cilde makyaj yapmak yüzünüzün gözenekli görünmesine sebep olur.

 

FONDÖTEN UYGULAMA:

Nemlendirdiğiniz yüzünüze ilk olarak fondöten uygulayın. Makyaj yaparken sıralama önemlidir. Fondöteni ufak ufak yüzünüze benek şeklinde uygulayın. Daha sonra makyaj süngeri ile tampon yapar gibi yüzünüze yayın. Açık bir yer kalmamasına özen gösterin. Fondöteninizi ten renginizden bir iki ton açık seçmeniz daha hoş ve kusursuz görünmesini sağlar.

PUDRA VE ALLIK:

Pudra, fondöteninizin yüzünüzde daha fazla kalıcılık yaratmasında yardımcı olacaktır. Pudrayı tüm yüzünüze uygulayın. Kimi zaman göz çevresine sürmeyi ihmal ediyorsanız buna çok dikkat edin. Kirpiklerinize temas ettirmeden göz kapaklarınıza da uygulayın böylece daha net ve kusursuz bir görünüme kavuşursunuz. Allık, yüzünüzün sıcak bir görüntüye kavuşmasını sağlar. Fırçanıza az miktarda allık sürün. Allık fırçanızı hafif bir şekilde üfleyin ve simetrik bir şekilde elmacık kemiklerinize uygulayın.

GÖZ MAKYAJI:

Gözlerinize makyaja başlamadan önce gözaltlarınızdaki kusurları kapatmak için gözaltı kapatıcısı uygulayın. Daha sonra göz kapaklarınıza açık tonlarda far sürün. Açık tonlar gözlerinizin ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Eyeliner çekerken kalınlığını göz tipinize göre ayarlamalısınız. Gözleriniz büyükse daha kalın çizgiler, daha düşük göz kapağı ve küçük gözlere sahipseniz daha ince çizgi çekmelisiniz. Daha sonra rimelinizi uygulayın. Göz kalemini ise gözlerinizi belirginleştirir. Bu yüzden göz kalemi kullanmayı da ihmal etmeyin.

DOLGUN DUDAKLAR: Makyajınızın güzel görünmesini sağlayan ve tamamlayan da dudaklardır. Öncelikle bir nemlendirici ile dudaklarınızı nemlendirin. Dudaklarınızın çatlak olmaması çok önemlidir. Nemlendirici krem rujlar kullanabilirsiniz. Rujunuzu sürmeden önce dudak kalemi ile dudağınızın çizgisini belirginleştirebilirsiniz. Bu, rujunuzu daha kolay sürmenizi ve aynı zamanda daha dolgun gözükmesini sağlayacaktır. Yazın daha açık tonlar tercih edebilir, kışınsa daha koyu tonlara yönelebilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.