Bilgievim.net Kadına Dair Herşey

Makyajı Temizlerken Bunlara Dikkat Edin!

Kadınların vazgeçemediği ve hemen hemen her gün yaptıkları makyajı gün sonunda temizlerken özenli ve dikkatli olmaları gerekiyor. Makyajı temizlemeden uyumak cildinizin çabuk yaşlanmasına sebep olur, cildinizde siyah noktaların meydana çıkması gibi birçok olumsuzluğa neden olur. İşte makyajınızı temizlerken mutlaka dikkat etmeniz gerekenler…

Makyaj temizleme losyonu:

Kullandığınız makyaj temizleme ürününüzün kaliteli olmasına özen gösterin. Göz makyajınızı silmek için kullandığınız ürünün gözler için de uygun olduğuna emin olun. Makyaj temizleme losyonunuzun dermatologlar tarafından uygunluğu tespit edilmiş ürünleri tercih edin. Cildinize uygun makyaj temizleme losyonlarını tercih edin. Cilt tipiniz konusunda şüpheleriniz varsa da tüm cilt tipleri için olan ürünler arasından tercihinizi yapmaya çalışın.

 

Makyaj losyonu ile temizledikten sonraki aşama oldukça önemli:

Makyajınızı temizledikten sonra bazı ürünlerde durulama gerekmese de yüzünüzün daha fazla temizlenmesi için cildinize uygun jel veya peeling ile yıkayın. Yüzünüzü yıkarken sıcak su kullanmaktan kaçının. Çünkü sıcak su cildiniz dengesini bozar ve cildinizdeki doğal yağı yok eder. Cildinizi ılık su ile durulamanız doğru olacaktır. Bol su ile durulama yapın. Aksi takdirde yüzünüzde kalan kimyasallar gözeneklerinizi tıkar ve bu da yüzünüzde sivilce ve benzeri lekeler oluşmasına neden olur.

Durulama sonrası kurulama:

Kendinize özel bir havlunuz olsun. Havlunuzun ise pamuklu yapıda olmasına özen gösterin, sert yapılı havlular yüzünüzü tahriş edebilir. Havlunuz kuru ve temiz olmalı. Temizliğine dikkat edilmeyen havlular yüzünüzde sivilce çıkmasına sebep olabilir. Havlunuz ile teninizi kurularken tampon hareketler uygulayın böylece yüzünüzü tahriş etmemiş ve yıpratmamış olursunuz.

Göz makyajınızı silerken dikkat etmeniz gerekenler:

Koyu tonlarda makyajın silmesi biraz daha uğraş gerektirir. Makyajınızı silmek için gözler için olan losyonlardan tercih edin ve makyaj pamuğunuza fazla miktarda losyon dökmek yerine birden fazla pamuk ile gözünüzdeki makyaj temizleme. Kirpiklerinizi ise aşağı yukarı şekilde nazik bir biçimde pamuk ile silin. Böylece kirpikleriniz zarar görmemiş olur.

Yüz makyajınızı silerken dikkat etmeniz gerekenler:

Fondoteninizi çıkarırken de makyaj pamuğunuza losyon dökün ve dairesel hareketler ile yüzünüzdeki makyajı silin. Tamamen temizlenene kadar bu işlemi yapın ve su ile duruladıktan sonra bir havlu yardımı ile yüzünüzü kurulayın.

Yayın tarihi: 16.10.2018
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.