Mikrodalga Fırın Kullananlar Dikkat ! Mikrodalga Fırın Zararları

Mikrodalga Fırın Kullananlar Dikkat ! Mikrodalga Fırın Zararları

Teknolojinin, insan hayatlarını kolaylaştıran önemli buluşlarından birtanesidir mikro dalga fırınlar. Bizlerde kapsamlı bir araştırma yaparak mikro dalga fırınların zararlarının, insanların yaşantısı üzerindeki etkisini sizlerle paylaşmaya karar verdik.

Mikro dalgalar bir çeşit radyoaktif dalgalardan ve ışın dalgalarından meydana gelerek elektromanyetk enerji üretirler. Günümüzde mikrodalgaları telefon sinyalleri, bilgisayar ağları arasındaki iletişimleri sağlamak için kullanılırlar.Mikro dalga fırınlarının içeriside bu enerjiyi açığa çıkarmak için bulunan, magnetron tüpleri elektron ve manyetik olarak elektrik aracılığıyla radyosyon üretirler. Ve bu ufak çapta oluşan radyasyon yiyeceklerin moleküllerinde etkileşim yaparak DNA’larına zarar verir.

Mikro dalga fırınlara koyarak ısıttığımız, bazen de çözelttiğimiz bu yiyeceklerin vücudumuza zararları ise; öncelikle yiyeceklerin monüküler yapılarının bozulması sindirim sistemimizi olumsuz yönde etkiler. Hatta çok uzun yıllar mikro dalgaya maruz kalan yiyeceklerle beslenen insanların üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda, bu kişilerin büyük çoğunluğunun mide ve bağırsak kanserine yakalandığı tespit edilmiştir. Aynı zamanda sinir sistemini, beyin fonksiyonlarının çalışmasını, lenf sistemlerinin düzenli yapısını, kadın ve erkeklerde hormonların çalışmasını tamamıyla olumsuz yönde etkileyerek zamanla fizyolojik dengenin bozulmasına neden olmaktadır. Ve zincirleme olarak tüm bu rahatsızlıklara bağlı olarak psikolojik bozukluklarında ortaya çıkması muhtemel olmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.