Organik oda kokusu nasıl yapılır? Resimli Anlatım

  • 20 Mayıs 2015
  • 3.983 kez görüntülendi.

Oda parfümleri ve oda kokuları atık hemen hemen her mekan görmeye alıştığımız objelerden bir tanesi haline geldi. Ancak bütün kozmetik ürünleri gibi bunlar da oldukça maliyetli ve birçok kimveyî madde içeriyor. Fiyatları görece ucuz olanlar ise merdiven altı imalat dediğimiz içinde ne olduğu belli olmayan türde kokular oluyor. Yani mutfağımız salonumuz güzel kokarken aslında kanser ihtimali soluyor olabilirsiniz. Bu gibi endişe verici durumlarla karşılaşmamak için her şeyin doğalını kullanmaya özen göstermek gerekiyor. Bu nedenle biz de bu yazımızda aslında çok basit ve bilinen bir yöntemle organik oda kokusu nasıl yapılır göstermek istiyoruz.

Oda parfümü yapımı için gerekli olan malzemelerimiz sadece portakal ve bir paket kadar da karanfil. Karanfilleri tek tek portakalımıza sokuyoruz; karafillerin portakal suyuyla buluşmasıyla birlikte ortaya nefis bir aromatik koku çıkacaktır. Karanfilleri ne kadar bol tuttarsanız o kadar yoğun bir koku elde etmeniz mümkün.

doğal oda kokusu yapımı (2)

Karafilleri saplarken yaratıcılığınız konuşturup güzel şekiller de verebilirsiniz böylece daha dekoratif görünümlü bir oda parfümü elde etmeniz mümkün.

Karafilleri saplarken yaratıcılığınız konuşturup güzel şekiller de verebilirsiniz böylece daha dekoratif görünümlü bir oda parfümü elde etmeniz mümkün.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bilgievim.net