Papatya Suyu İle Saç Nasıl Açılır?

Papatya Suyu İle Saç Nasıl Açılır?
Papatya Suyu ile saç ama bilinen en eski yöntemlerden biri. Saçını boyatmak istemeyenlerin, boyamayanların en büyük yardımcısıdır ayrıca da. Saçını boyatamayanların, boyatmak istemeyenlerin, kimyasal alerjisi olanların en büyük yardımcısı papatya suyu. Papatya Suyu ile saç açma yöntemi saçınızı kurutmadığı gibi saç uçlarınızın kırılması da engeller. Saç derinizi besler ve kepek oluşumunu azaltır. Boyadaki gibi saç derinizi de yakmıyor. Gelin bu eski bilindik yöntemin nasıl yapıldığını birlikte öğrenelim.

Papatya Suyu Saça Nasıl Uygulanır?
Uygulamaya başlamadan önce bir tutam saçınızı uygulamanızı tavsiye ederim. Ben tüm saçlarım için uygulamıştım ve tahmin ettiğimden daha açık saçlara sahip olmuştum. Bazı saçlarda da etki göstermeyebiliyor. Bu yüzden vereceğim oranları iki katına çıkartabilirsiniz bir tutama uyguladığınız takdirde. Bunu yapmanın birden fazla yöntemi var. Siz hangisini kolay buluyorsanız onu uygulayınız.

Aktardan aldığımız 30 gr kuru papatyayı (bir avuç dolusuna tekerrür ediyor) 4 su bardağı (saçınız kısa ise 2 su bardağı ile kaynatınız) suda kaynatıyoruz.

Kaynayıp rengini saldığında yaklaşık 10-15 dakika sonra soğumaya bırakıyoruz.Çevremde aktar yok veya ben kuru papatya bulamıyorum diyorsanız poşet papatya çayından 4 tane alıp yine çay hazırlar gibi hazırlayıp 10-15 dakika bekleyip soğuduktan sonra sprey yâda direkt uygulayabilirsiniz.

Duşta saçınızı yıkayıp duruladıktan sonra papatya suyunu saçınıza dökebilir yâdasprey yardımı ile sıkabilirsiniz. Çok yoğun olmamak kaydıyla saçınızdaki suları alıp kurutma makinesi ile kurulayınız. ( Yaz mevsiminde iseniz açık havada da kurutabilirsiniz. Direkt güneşe çıkmayın çünkü saçınızın uçları güneş ışınlarından zarar görür.) Kuruduktan sonra saçınız yarım ton ile tam ton arasında açılacaktır. Kesin sonucu almak için 3. Veya 4. Tekrarı beklemek gerekiyor maalesef.

Saçım hem açılsın hem de güçlensin diyorsanız kaynayan papatya suyuna biraz da limon kabuğu atarsanız istediğiniz kuvvetli saçlara kavuşursunuz.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.