Pirin Maskesi İle Kusursuz Bir Cilt Maske Tarifi

Merhaba değerli takipçilerimiz bazen insanların vücudunda lekeler ve renk kaybı olabilir. bugün sizlere çok etkili ve çok kolay bir maske tarifi göstermek istiyoruz. Biraz araştırdığımızda pirinç  bu kusursuz yöntem için yeterli olur işte mucizevi tarif için bilgilerimiz.

Bu maskenin en güzel yanı evde hazırlanabilmesi ve maliyetsiz olması tonlarca para vererek güzel olmak zorunda kalmadan kendi doğal maskeniz ile güzelliğinize yeniden kavuşa bilirsiniz.

Antik çağlarda Süt banyosu yaparak güzelleşen kişileri hepimiz filmlerde görüşümüzdür ama bu çok maliyetli ve zahmetli bir iş. Ama sütün cilde faydaları saymakla bitmez bugünki maskemiz pirinç ve süt ten yapılmaktadır, bu bilgiyide sizlere vermek istedik.

Cilt için pirinç maskesi

Gerekli Malzemeler;

  •  1 Çay Bardağı Pirinç
  • 1 Su Bardağı Süt
  • Karıştırma Kabı.
  • 1 Litre Su Sıcak

Hazırlanış;

Öncelikle kullanacaığız yer için gerektiği kadar süt ve pirinci mikserin izde Karıştırın lapa olacak kadar, Daha sonra Bir kaba Beli Miktar pirinç ve su ekleyin ve 1 saat bekletin suyun sıcak olması önemli.

Uygulanış;

Önce Hazırladığınız süt ile pirinç lapasını vücudunuza sürün ve 20 dk bekletin daha sonra Pirinç suyu ile guzelce ovalayarak cıkartın daha sonra bol ve temiz bir su ile yıkayınız aradaki farkı göre bilmek için önce bir resminiz çekin daha sonraki halinide çekin ve şaşırtıcı farkı görün.

Önemli Not: Uygulamadan önce bölgeyi güzelce temizleyin.

Pirincin Cildimiz İçin Yararları

Bu büyük bir tonik: o , yaşlanmayı yavaşlatmak kan akışını teşvik ve cildin genel sağlığını geliştirmek için hizmet inositol, yüksek bir konsantrasyonu vardır.

1. B vitamini açısından zengin : Saçınızın, çivi ve cildimizin bakımında B vitamininin özelliklerini bildiğinizden emin olun. Rejenerasyonu harekete geçirmek, dış elementlere karşı daha yumuşak ve güçlü yapmak idealdir.
2. Yeniden teyit eder, nemlendirir ve yeniler: pirinç suyu bu anlamda mükemmeldir, Japon kadınlarının uzun yıllar kullandıkları güzelliğin sırrı.
3. Kırışıklık önleme etkisi: Yaşlanmayı yavaşlatmanın yanı sıra, inositol kırışıklıkları düzeltir ve yüzümüzdeki kan dolaşımını uyarır.
4. Büyük eksfoliyasyon: onun pikotik asit ölü hücreleri bastırır ve cildimizin yüzeyinden kalıntıları ve toksinleri bastırır.
5. Lekeleri bastırın:pirinç suyumuz cildimizdeki garip elementlerle bitirilmemizi sağlar. Aknenin veya cildin diğer koşullarının yol açtığı yüz maküllerini güçlendirebilir, rafine edebilir ve azaltabilir.

Pirinç suyu uzun yıllardır Japon ülkelerinde çok popüler ve çok etkili bir güzelik maskesi haline gelmiştir . Bu değişmedi. Japon kadınlar onu kullanmaya devam ediyor ve eşit derecede iyi yürüymeye devam ediyor. Ekonomik ve kesinlikle doğal bir evde panzehir. Şimdi denemek sıranız!

Videolu anlatım Yabancı dil ama İzlemenizde Fayda Var;

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.