Portakal Kabuğunu Sütle Karıştırıp İnanılmaz Yöntem Mutlaka Deneyin

Merhaba değerli bilgievim.net sitesi takipçileri sizler için bugün mucizevi bir yöntemden bahsetmek istiyoruz. Birçok bayanın İstediği bir çözüm.

Portakal kabuğu
Portakal kabukları cildiniz parlatmak için harika bir yöntemdir. C vitamini bakımından zengin olan portakal, cilde doğal beyazlık katar.
portakal-kabugu-faydlari4jpgNasıl uygulanır?
2 yemek kaşığı portakal kabuğunu, yoğurt veya sütle karıştırın. Bu karışımı kararmış bölgeye uygulayın ve 20 dakika bekletin. Islak parmağınızla nazikçe yapışkan bu karışımı çıkartın. Haftada 1 veya 2 kez uygulayabilirsiniz.
Diğer bir alternatif ise, 2 yemek kaşığı portakal kabuğu tozuyla gül suyunu karıştırın. Kalın yapışkan bir karışım haline getirin. 1 çay kaşığı toz zerdeçal ve biraz bal ekleyin. İyice karıştırın. El ve ayaklarınıza sürün ve 15-20 dakika bekleyin. Aynı şekilde ıslak elinizle çıkartın ve durulayın. Haftada 2 veya 3 kez tekrarlayın.

İşte Mucizevi Maskeler 

limon-faydasi

Limon 
Kararmış el ve ayakları beyazlatıp parlatan limon, içindeki zengin C vitaminiyle ölen deriden kurtulmanızı sağlayacak ve yepyeni parlak bir cilde sahip olacaksınız.
Nasıl uygulanır?
Yarım limonun üstüne biraz şeker serpin ve cildi iyice ovun. Bunu 10 dakika kadar yaptıktan sonra durulayın. Zamanla ölü ve kararmış cildinizin yenilendiğini farkedeceksiniz. Haftada bir uygulayabilirsiniz.
Bir diğer yöntem ise aynı miktarda limon suyu ile balı karıştırmaktır. El ve ayaklarınıza 15 dakika kadar uygulayabilirsiniz, daha sonra durulayın. Günde iki kez uygulayabilirsiniz.
Limon tedavisinden sonra en az 1-2 saat direkt güneş ışığına çıkmayın.

yogurt1
Yoğurt

Yoğurdun içindeki laktik asit, cildin daha ışıltılı olmasına ve etkili beyazlamasına yardımcı olur.

Nasıl uygulanır?

Kararmış bölgeye biraz yoğurt sürün ve birkaç dakika masaj yapın. 10-15 dakika bekletin ve durulayın. Cilt tonunu düzeltmek için günde 1 veya 2 kez uygulayın.
Diğer yöntem ise, aynı miktarda gül suyu ile yoğurdu çırpın. 1 çay kaşığı sebze gliserini ekleyip iyice karıştırın. Hepsini içine çekene kadar el ve ayaklarınıza masaj yapın, gece boyunca bekletin. Sabahleyin soğuk suyla durulayın. Yatağa gitmeden önce her gün tekrarlayın.

 

salatalik

Salatalık

Salatalıkta bulunan A vitamini, cilt tonunun yenilenmesine yardımcı olur.

Nasıl uygulanır?

5 dakika boyunca kararmış bölgeyi salatalık dilimleriyle ovun. Durulamadan önce 15 dakika suyunu çekmesini bekleyin. Günde 2-3 kez tekrarlayın.
Başka yöntem salatalık suyuyla limon suyunun karışımıdır. Bu karışımla el ve ayaklara masaj yapıp 10-15 dakika bekleyin. Soğuk suyla durulayın. Günde 2 kez tekrarlayın.
Bir diğeri ise, 2 çay kaşığı aloe vera jeli ile küçük bir salatalığı blenderdan geçirin. El ve ayaklara masaj yapın, 10 dakika kadar bekletin. Peçeteyle bu karışımı aldıktan sonra cildinizi durulayın. Günde 2 kez tekrarlayın.

 

faaaa

Aloe Vera
Aloe vera cildin orjinal tonunu yenilemenize yardımcı olur. Derideki aşırı kararmayı tedavi edebilir, el ve ayaklardaki bronz teni aydınlatabilir.
Nasıl uygulanır?
Aloe vera jeliyle el ve ayakları 5 dakika ovun. Yarım saat bekleyin, ılık suyla durulayın. Günde 2 kez, cilt rengini aydınlatmak için uygulayın.
Diğer yandan, 2 yemek kaşığı aloe vera jel ile biraz badem yağını karıştırın. Kararmış bölgeye masaj yaparak uygulayın. Cildin bu karışımı emmesini sağlayın. 15-20 dakika beklettikten sonra durulayın. Günde 2 kez uygulayın.
Aloe vera tedavisinden hemen sonra güneş ışığına çıkmayın.

domates
Domates
Domates, el ve ayakları aydınlatmaya yardımcı olur. Koyu cildin sebeplerinden olan güneş ışınlarının zararlı etkisinden korur.
Aynı zamanda domates ölü cildi yok eder, yeniler
Nasıl uygulanır?
Küçük parça bir domatesi kararmış bölgeye sürün ve 2-3 dakika ovun. Kurumasını bekledikten sonra suyla durulayın. Duşa girmeden önce günlük yapılır.
Diğer bir yöntem, ayran ile domates suyunu karıştırın. Pamukla bu karışımı etkilenen bölgeye sürün. 1 saat bekletin ve banyo yapın. Bu tedavi günlük olarak yapın.
Başka bir seçenek, eşit miktarda domates suyu ile limon suyunu karıştırın. Cildinize sürün. 10-15 dakika bekleyin ve durulayın. Günde 1-2 kez
tekrarlayın.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.