Rekor Kıran Fırfırlı Bebek Yeleği Yapımı Detaylı Anlatım

  • 16 Ekim 2019
  • 11.286 kez görüntülendi.

Pileli  örgü modeli ile yapılan bebek hırkası modelinin nasıl yapıldığının detaylı anlatımını paylaşıyoruz. Sizde  küçük bebeişlerinize  şık bir hırka örmek yapmak isterseniz bu modeli yapmabılırsınız.

AYILARI :15+1+10+1+22+1+10+1+15=76 ilmek bedene geçilince 5 ilmekte bir gizli artırma yapılacak isteğe bağlı tabiki. NAKO ELİT BABY şiş;3,5

Örgü 9 ilmek üzerine kurulmaktadır. 3 ilmek ön taraftan haroşa işleniyor. 3 kesip 3 tekrar ilmek tersten haroşa işleniyor. Bir arttırarak bir düz işleniyor. Bir arttırıp aynen devam ediliyor. Yaka kısmında fırfır yapıyorsunuz ilmek alıp.

Yaka kısmı için yeleği yaptıktan sonra Haraşonun 5.sırasındaki ilmeklerden ilmek alıp fırfırı yapıyorsunuz. Örgü modeli meryemin_orguleri_33 sayfasına aittir.

Fırfır örgü modelinin nasıl yapıldığı youtube kanallarında anlatılmaktadır. Hırka modelinin yapımındaki ilmek sayıları ise yukarıda yazılmıştır. Bebekler için hırka örmek isteyenler kedi izi örgü modeli iyi bir tercih olacaktır. Sizde minikler için şık bir hırka örerek onlara sağlıklı bir kıyafet hazırlamış olursunuz. Kendi yaptığınız el emeği hırkalar miniklere daha çok yakışacak. Yapacak olan herkese şimdiden kolay gelsin.
Bu Modelde alt kısmı farklı olan bir modeldir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.