Simli İple Çiçekli Gelinkız Yeleği Yapılışı Videolu Anlatım

  • 26 Mart 2020
  • 1.854 kez görüntülendi.

Merhaba sevgili örgü severler BİLGİEVİM örgü dünyasında sizlere  kendi tasarımımız olan çiçekli gelinkız yeleği modelini anlatacagım duruşu çok güzel olan bu modeli en ince ayrıntısın kadar anlatacagım buyrun örneğimizin anlatımına geçelim.

YELEK İÇİN GEREKLİ MALZEMELER

Angora Simli ip

Tığ 3 Numara

Belirli uzunlukta  zincir ben örnekte 2 sıra tırabzan yaptım si alt kısmını kaç trabzan  yapmak isterseniz ona göre ayarlarsınız.

Ben bir kısmını başak yaptım bir kısmı 4 adet tarbzan yaptım.Trabzanlarımı yaptım  arka kısma geçtim 4 adet trabzan yaptım 5 zincir çektim 9 trabzan saydım tığıma bir doladım 3 seferde yukarı çıktım.2 zincir çektim aynı yare  tekrar trabzan yaptım buraya v şeklini oluşturdum 5zincir daha cektım 9 trabzan atladım  9.ya battaım bir dolayım buraya2 tarbzan yaptım.2 zincir çektim aynı yere2 trabzan daha yatım 5 zincir çektim  bir vV daha olusturdum  5 zincir çekip buraya bir başak olusturdum.

3 zincir çektim geri döndüm başağin üzerine bir başak daha yaptım 3zincir çektim  yaptıgımız V nin içine bir dolayıp battım bir zincir çektim bir doladım bu işekilde 6 adet kutucuk olusturuyoruz. 3 zincir çekip başağımızı olusturuyoruz tekrar üç zincir çekip çiçeğimizin aynuısını tekrarlıyoruz kenar kısmında 4 adet tarbzan yapıp3 zincirle dönüyoruz.

2 adet zincir çekip bir dolayıp kutucugun içe bir tarbzan yapıyoruz 2 zincir çekip bir dolayıp dğer kutucugun içine batıyoruz bu şekilde5 adet kutucuk yapıyoruz başaga geciıyoruz 2 zincirle aynı işlemi tekrarlıyorum.

Simli İple Çiçekli Gelinkız Yeleği Yapılışı Videolu Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.