Bilgievim.net Kadına Dair Herşey

SİVRİ SİNEKLERİ EVDEN UZAK TUTAN DAHİYANE FİKİR

Karadenizli Mucitler Lambalardan Sinekleri Uzaklaştırdı
Karadeniz insanının pratik zekasına hepimiz hayranız. Sivrisineklerin ise lambalara ne kadar çok geldiğini biliyoruz. Yaptıkları bir deney ile şeffaf bir poşetle lambanın kenarına astıkları su sayesinde sivrisineklerden kurtulduklarını keşfeden vatandaşlarımızın yöntemini sizde deneyebilirsiniz.

 

3. Doğal Sinek Kovucu Soğan ya da Sarımsak

Kokusuyla bizi dahi rahatsız edebilen soğan ve sarımsak sivrisinekler için bir kabustur. Doğal bir sinek kovucu arayan herkes bir soğanı ya da sarımsağı ikiye bölerek bu amacına ulaşabilir. Sivrisinek hangi kokuya gelmez diye soruyorsanız soğan ve sarımsak diyebiliriz.

Doğal sinek kovucu

Mutfak gibi yerlerde oluşan küçük sineklerden çok daha farklı bir yapıya sahip olan sivrisinekler insan vücuduyla beslenmektedir. Bu sebepten şu yazımızda anlattığımız mutfaktaki küçük sineklerden kurtulma yöntemleri bir çok sivrisinek türü için işe yaramamaktadır. Bu sebepten sivrisinek kovucu fikirlerin haricinde sivrisinekten nasıl korunulur sorusu içinde aşağıdaki yöntemleri denemelisiniz.

Sivrisinek kovucu olarak kullanabileceğiniz soğan ve sarımsak sizi bazen rahatsız edebilir ancak bir süre buna katlanmak çok kötü bir olmasa gerek?

Sivrisinekten Nasıl Korunulur?

Sivrisinek neye gelmez sorusunun yanı sıra sivrisineğin geldiği bazı durumlarda önemlidir. Sivrisinekten nasıl korunulur öğrenmek istiyorsak bu durumlara dikkat etmeliyiz. Evinizi ve çevrenizi sivrisineklerin yaşam alanlarından koruyup sivrisinekleri çeken kokulardan uzak durmalısınız.

1. Sivrisinekten Korunmak İçin Koyu Renk Elbise Giymeyin

Özellikle açık havalarda sivrisinekler koyu renklere daha duyarlı oluyorlar. Siyah, kırmızı gibi renkler böceklerin ve sivrisineklerin dikkatini çektiği için insanlar daha fazla sivrisinek saldırısına maruz kalıyorlar.

Sivrisineklerden korunmak için yine ince ve sıkıca oturan giysiler yerine daha kalın kumaşları ve gevşek uyumlu giysileri tercih etmelisiniz.

Sık Sık Duş Alarak Sivrisinekten Korunma Sağlayabilirsiniz
Sivrisinekten korunma için özellikle yaz aylarında sık sık duş almalısınız. Sivrisineklerin fazlasıyla bulunduğu bölgelerde buna özen göstermelisiniz. Çünkü sivrisinekler özellikle ter ve ayak kokusunu çok seviyor.

Sivrisinek Isırmasına Ne İyi Gelir
Sivrisinek ısırığı kaşıntısı nasıl geçer diye merak edenler içinde kadın halleri olarak önerdiğimiz meyve muzdur. Muz kabuklarını atmayarak sinek ısırıklarına sürüp sivrisine ısırığına çözüm bulabilirsiniz. Muz kabuğunun iç kısmını ısırıklara sürerek kaşıntı hissini azaltabilirsiniz.

Yine aloe vera, kabartma tozu ve su ile yapacağınız karışımda sivrisinek ısırıklarına ve sivrisinek ısırığı kaşıntısına iyi gelmektedir. Bazı sivrisineklerin ısırdıkları yer çok fazla kabarmaktadır. Bu ısırıklar için buz kullanarak rahatlayabilirsiniz.

Sivrisinek ısırıklarına karşı yıllardır kullandığımız bir diğer yöntem ise limon kolonyasıdır. Piyasada bulunan su bazlı sinek kovucu ve losyonları da sivrisinek ısırıklarına çözüm olarak kullanabilirsiniz.

Evde Yapabileceğiniz Doğal Sivrisinek Kovucu
Evde yapabileceğiniz doğal sinek kovucu yöntemleri ile sineklerden kurtulabilirsiniz. Nane ve limon spreyinin yanı sıra ikiye bölünmüş limona batıracağınız karanfillerde sivrisinekleri rahatsız edeceğinden kullanılabilir.

Yine bazı yağlarla oluşturacağınız süper güçlü sinek kovucu doğal bir sivrisinek kovucu ilacı olacaktır. Bunun için adaçayı, biberiye ve kurutulmuş lavantadan herhangi birini 1 su bardağı elma sirkesi ile karıştırarak iki hafta boyunca sürekli çalkalayıp buzdolabında sakladıktan sonra vücudunuza sürebilirsiniz.

Sivrisinek neye gelmez ve sivrisinekten nasıl korunulur sorularına aradığımız cevaplar sonucunda oluşturduğunuz sivrisinek kovucu yöntemlerinden yorumlarda bize bahsedebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.