Tunus İşi İki Renkli Battaniye Yapılışı Videolu Anlatım

Merhabalar arkadaşlar bugün sizlere tığ şiş ile yapılan 2 renk iple örülen çok güzel bir modelden bahsetmek istiyorum bu model ile pek çok örgü örebilir bu modeli tunus işi bebek battaniyesi, tunus işi  kırlent , tunus işi yelek, tunus işi kazak yapabilirsiniz geçelim modelimizin yapılışına.

Bugün sizlerle iki renk ile çalışabileceğiniz çok güzel bir Tunus örgü modeli göstereceğim Arkadaşlar modelimiz çok güzel bebek battaniyesi, bebek yeleği,  hırka,  kazak, bluz, patik ne  örmek isterseniz Tercih edebilirsiniz benim elimde iki tane bebe yünü var Krem ve mavi olarak seçip yaptım bugünkü kombini mi şişim 3 mm Sizler daha kalın ip seçecekseniz  elinize yatkın şiş tercihi yapabilirsiniz.

videolarımızın devamlılığı için yorum ve beğeni ile desteklemeyi unutmayın aynı zamanda videolarımı faydalı buluyor Bu sene Sizlerde sosyal medya hesaplarınızı üzerinden paylaşırsanız çok sevinirim malzemelerimiz hazır ise hemen örgü anlatımına geçe iletip hepimize kolay gelsin.

Örgümüz İçin GEREKLİ Malzemeler;

1 ADET Mavi Bebek Yünü

1 ADET Beyaz Bebek YÜNÜ

3 nUMARA Şiş Tığ

blank

Örgümüze orta karar da bir zincir çekerek Başladık  Çünkü tunus işi  zincir üzerine kuruluyor arkadaşlar.

Ve ilmek sayımız çift olacak hangi alanda çalışacaksanız tek sayı üzerine değil atıyorum 28 32 44 gibi hangi alanda çalışacaksınız o boyutta zincir ile başlıyoruz.

blank

Evet Şimdi geri dönüş yaparak tüm zincir yuvalarına Batıp şişimize ilmek  çıkartıyoruz  ilk zinciri yuvasına baktım ilk ilmeğimi çıkardım bir sonrakine bastım ilmek  çıkarttım bir sonrakine battım ilmek çıkardım çok sıkı örmemeye  Özen gösterin Çünkü örgünüz çok sert olur O yüzden biraz elinizi rahat tutarak örgünüze  devam edin derim.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.