Türkiye’nin Hawai’si kiraya verildi

  • 01 Haziran 2015
  • 1.114 kez görüntülendi.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde İncekum Plajı ihalesi gerçekleşti. Orman İşletme Müdürlüğü’nde yapılan ihaleye 5 firma katılırken, ihaleyi Pınargözü Turizm Ticaret Limited Şirketi yıllık 255 bin lira bedelle 10 yıllığına kazandı. İhale sonucuna 5 firma itirazda bulundu.

Kleopatra Adası’nın hemen karşısında yer alan, yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği İncekum Plajı’nın işletme hakkı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından aylığı 75 bin liradan 10 yıllığına kapalı teklif arttırma usulüyle ihaleye çıkartıldı.

’Marmaris’in Havai’si olarak bilinen ve dar gelirli ailelerin akın ettiği İncekum Plajı’nı bu seneye kadar Çamlı Köyü Muhtarlığı işletiyordu. Muğla’nın büyükşehir olmasının ardından İncekum Plajı’nın Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından ihaleye çıkartılması kararı alınmıştı.

İhale dün akşam saatlerinde Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü İdare Binası’nda gerçekleşti. İhaleye katılmak için 30 firmanın başvurduğu öğrenildi. Bu firmalardan 13’ünün ihale şartnamesini tamamladığı belirtildi. Ancak ihaleye 5 firma katıldı. 75 bin lira muammen bedelle ihaleye çıkartılan İncekum Plajı ihalesi kapalı zarf usulü yapıldı. 255 bin lira ile en yüksek teklifi veren Pınargözü Turizm Ticaret Limited Şirketi’nin ihaleyi kazandığı öğrenildi. İhaleye 5 firmanın itirazda bulunduğu kaydedildi.

Geçtiğimiz günlerde İncekum Plajı’nın girişinin, araç ve yaya geçişlerini engellemek için taş ve kum yığınları ile kapatıldığı iddia edilmişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.