Yakadan Başlama Bebek Yeleği Yapılışı Videolu Anlatım

Hoş geldiniz sevgili örgü severler bugün sizlerle yakadan başlama bebek yeleği yapacağız.Yakadan başlama yelek çoğumuza  zor gelse de aslında  o kadar zor değil ister seniz önce yapacağımız  modelimizi  paylaşalım daha sonra yapım aşamasına geçelim.

Modelimiz  bu şekilde bu pembe ip ile yapılmış olanı birde  mavi ile nasıl durmuş ona  bakın  siz hangi renk yapmak ister seniz o renk yapın .

blankYELEĞİMİZ İN YAPILIŞI İÇİN GEREKLİ MALZEMELER

3 Numara Şiş

2 Adet Bebek Yünü

Yeleğimiz için 82 ilmek attım şişime 82 ilmeğime 3 sıra haroşa sırası olana kadar örmeye devam ettim.

blank2. sıranın sonunda iliğimi açtım kenara sizlerde bu şekilde 3 sıra horoşa örüp  modelimizi kurmaya başlayabilirsiniz.

blanköndeki pat için 7 ilmek ters örüyoruz.İlk ilmeğimi örmeden alıyoruz her zaman ki gibi yeleğimiz in yaka ayrımını yapıyoruz 7 ilmek ters olarak ördüm 8 ilmek yanına düz olarak örüyorum şimdi burada  bir ilmek atıyoruz 2 ilmek ters örüyorum bu 2 ilmekte roba  kısmındaki artı için  hen  bir artıs yapıyoruz  10 ilmek düz  örüyoruz buda kolumuz için olacak bir adet artış yapıyoruz 2 ilmek ters örüyorum  1 adet artıs yaptım şimdi yeleğimiz in arka kısmı için 24 adet düz ilmek örüyoruz.

blank 1 ilmek artıs yaptım 2 ilmek ters ördüm tekrar bir artış yaptım 10 ilmek düz örüyorum1 artış yapıyorum 2 ilmek ters ördüm 1 ilmek artırdım 8 ilmek  diğer ön taraf için örüyoruz 7 ilmek diğer ön pat için 7 ilmek ters örüp sıramı tamamlıyorum.

blank

 

 

 Örgümüzün  arka tarafındayız   örgümüzün arka tarafında bütün ilmeklerimizi ters olarak örüyoruz.Örgümüzün ön yüzüne geçtik 7 ilmeğimizi ters olarak örüyoruz 8 ilmek düz örüyoruz artırmalarımız 8 ilmek üzerine olmuyor.Şimdi buraya bir artış yaptım ortada 2 ilmekle başlamıstık şimdi 4 ilmek oluyor bir ilmek arttırdım  kol için 10 ilmek burakmıstık burayı düz olarak örüyoruz.şimdi yine artırma yerine geldım 1 artış yatım d4 ilmek ters örüyorum 1 ilmek artış daha yaptım şimdi 24 tane  düz ilmek örmüştük 24 ünüde düz olarak örmeye devam ediyoruz. 1 adet artış yaptım 4 ilmek  adet  ters ilmek ördümhemen yanına 1 adet ilmek artışı yaptım  10 adet düz olarak ördüm.1 adet  artırma işlemimi yaptım 4 ilmek ters ördüm 1 adet  ilmek artırdım 8 ilmek düz olarak örüyoruz 7 ilmek  pat için  ters örüyoruz sıramızı tamamlıyoruz kenar ilmeğimi düz olarak ördüm . Ördümüzün arka yüzünü ters olarak örüyorum sıra sonuna kadar.7 ilmek pat için ters örüyorum .

Yakadan Başlama Bebek Yeleği Yapılışı Videolu Anlatım

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.