Bilgievim.net Kadına Dair Herşey

Yakası Pileli Bebek Yeleği Yapılışı Videolu Anlatım

Merhabalar sevgili örgü severler buğun sizlere yumuşacık bir bebek yeleği modelinden bahsedeceğim ben çok beğendim umarım sizlerde  beğenirsiniz şimdi örgümüzün yapım aşamasına geçelim.

ÖRGÜMÜZ İÇİN MAZEMELER

Alize Happy baby Bebek Yünü

3.5 Numara Şiş

4 adet düğme

Gelelim yakası pileli kız yeleği yapılışını anlatmaya bu vereceğim yayılar  1 yaşa uygundur siz burada roba artırımını artırarak  istediğiniz aya  yaşa göre örebilirsiniz.Model için 2 yumak ip kullandım bir yumak bitti diğerinden çokaz kullandım.3,5 numara şiş kullandım 4 adette düğmeye ihtiyacımız var.Modelde kullandığım ip alize  Happy Bayb Pudra rengi ip model haroşa örgü düz örgü ve ajurdan oluşuyor. Yaka kısmından başladım 4 sıra haroşa ördüm artırma bölümünde çifli ve ajur arttırma modelini kullandım robayı tamamladıktan sonra beden bölümünde yine güzel bir ajur modeli kullandım. Yakada da örgü pile uygulayıp modelimi tamamladım.

Şimdi ölçülerimizi verelim yakadan etek ucuna kadar 30 cm yakadan roba altına kadar 16 cm en olarakra 26 cm ölçülerimiz bu şekilde. 75 ilmek atark modelimize başlıyoruz şimdi tüm ilmek lerimizi haroşa örerek başlıyoruz birinci sırayı tamamladık simdi 3 sıra haroşa örüyoruz 4 sıra olacak şekilde.

4. sırayıda tamaladık  7 adet  ilmek düğme bandımız için  sol ön için 5 ilmek örüyoruz kalan 2 ilmeğimizin ikisini birlikte örüp kestim  bir doladım  bir ördüm doladım  bir örgüm 3 adet dolamamızı yapmıs bulunmaktayız.

Bir doladım  koldakı 7 ilmeğin 2sini birlikte örüp kesim 3 ilmek ördüm  kalan ilmeği kestim ikisini bir doladım bir ördüm 3 ilmek dolama işlemini yaptım bir doladım arka ilmekte 2 sini kesim arkada 22 ilmek olacak birini örerek kestim.2 ilmeği birkikta alıp kestim 3 ilmekli artırma kısmına geldim bir dola bır ör  tekrar ördüm .

Yakası Pileli Bebek Yeleği Yapılışı Videolu Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.