Yalancı Selanik Örgü Modeli Videolu Anlatım

Hoş geldiniz www.bilgievim.net  örgü severleri Bugün sizlere yapımı çok istek alan yalancı Selanik örgü modelinin yapımını anlatmak istiyorum.

Selanik örgülerden genelde korkulur gerçek ya da yalancı fark etmez ama ilk kurulumda bir püf  noktası var sonrasında oldukça keyifle örülen bir örgü yalancı Selanik gerçek Selanik örgüsüne  göre daha hızlı ilerler. Dediğim gibi ilk kurulurken bir püf noktası var sonrasında zaten örnek  kendini gösterdiği için hatasız bir şekilde ilerleriz.

Bu örneğimizin  kurulumu için ilmek sayımız çok önemli Bizim için bizim ilmek sayısı çok önemli dördün katları artı bir ilmeğe  yani 4+ 1  ilmeğe ihtiyacımız var yani Örneğin 24 ilmek artı 1  ilmek yani 24+1= 25 ilmekle başlamalıyız.

Bu yalancı Selanik örneğimiz biraz da lastik gibi çekme yaptığı için öleceğiniz ürünün santimetre olarak hesabından biraz daha fazla ilmek atmanız gerekir.

Dediğim gibi 4’ün katı artı 1 ilmekle başlayacağız

Şişime  17 ilmek attım şu an ben göstermek amaçlı az ilmek ile başladım 4 kere 4 16 artı 1 ilmek 17 şimdi sıramızın başında da bütün örgü boyunca da yaptığımız bütün bir işimiz var .

3 ilmeği ters örüyorum 1 ilmeği düz örüyoruz   , 3 ilmeği ters örüyorum 1 ilmeği düz örüyoruz  , 3 ilmeği ters örüyorum 1 ilmeği düz örüyoruz

en sonda iki düz kalacak şekilde tamamlıyoruz.

Bu Bu örgünün püf noktasıdır sevgili örgü severler.

Birinci sıramızı 3 tersle başladık 1 düz 3 ters bir düz 3 ters bir düz en sonda 2 düz kalacak şekilde ayarladık modelimizi.

Ve 2. Sıramızda da aynı işlemi yapacağız ilk birkaç sırada örneğin oluşmasını beklemeyin arkadaşlar   Çünkü bu oluklu yapı 3. Yada 4 sıradan sonra oluşmaya başlayacaktır.

blank

Siz bu sayılara sadık kaldığınız sürace bir sıkıntı olmayacaktır.

Arka kısımda 1.ci tersten örmeden alıyoruz yani 3 ters bir düz.

Yalancı Selanik Örgü Modeli Videolu Anlatım

 

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.