Bilgievim.net Kadına Dair Herşey

Yarım Kanat Yelek Modeli Yapılışı Videolu Anlatım

Merhabalar sevgili www.bilgievim.net örgü severleri bugün muhteşem bir yelek modeli ile karşınızdayım.Gelinkız yelek modeli arayan tüm bayanlarımıza  bu muhteşem yelek  modeli nasıl anlatılıronu yapacagız Öznur  hanımın anlatımı ile  geçelim  yeleğimizin nasıl yapıldığına.

Malzemeler

Şal İpi

 

 

Evet arkadaşlar bu  modelden bayan yeleği,bebek örgüsü ve  battaniye  yapabilirsiniz bu model  hepsinede gider.Arkadaşlar ben model kendini göstersin diye şal ipini 2 kat yaparak kullandım.Bu model için farklı iplerde kullanabilirsiniz yeleklik ipler isterseniz tek kat da kullanabilirsiniz daha zarif dursun  diye .Evet arkadaşlar ben daha önce lastık yaptım baştan başlamayacağım  ilk ilmeğimi örmeden aldım ikinci ilmeğimi düz olarak aldım ilk iki ilmeğimi bu şekilde ördükten sonra şişimin üzerine bir doladım.

Daha sonra sıradakı iki ilmeğimi düz örerek kesme işlemini yaptım böylece burada bir yuva oluşturdum o ikisini bir aldıgımız ilmekle birlikte 6 adet olaçak şekilde düz örüyoruz şişimin üzerne bir adet doluyoruz iki ilmeğimi bir alarak kesme işlemi yapıyoruz ve bu kesme işlemi  yaptığımız ilmekle birlikte 6 ilmek olacak şekilde düzörüyoruz şimdi  şişimize bir dolayıp iki ilmeğimi  birlikte örerek keme işlemi yapıyorum sıra sonuna kadar.

Arkasında ise tümilmeklerimi sıra sonuna kadar ter örüyorum.

Merhaba ben Öznur. Örgü adına, elimden geldiğince yeni video yüklüyorum. Kanalımda lif, patik, şal, oya, battaniye,yelek, yatak örtüsü ve benzeri videolar paylaşıyorum. Örgü nasıl yapılır, örgü nasıl örülür, örgü yapımı, patik yapımı, patik nasıl örülür, patik nasıl yapılır, lif örnekleri, lif yapımı, lif nasıl örülür, lif modelleri ve yapılışları, örgü lif yapılışı gibi merak ettiğiniz konuları videolu bir şekilde anlatıyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.