ref: refs/heads/v3.0
ÖrgüYemek TarifiElişiİndirimSağlıkDiyet

1 Kaşık Verin Orkideleriniz Bol Bol Çiçek Açsın

20.03.2022 19:32
3.840
A+
A-

Merhabalar www.bilgievim.net   takipçileri bugün hepimizi yakından ilgilendiren çiçek bakımı hakkında  muhteşem bilgiler  vereceğim.

Hepimiz orkideyi çok seviyoruz orkide o kadar hassas bir çiçek ki bakımı da incelik istiyor tabi bu tarif ile orkideleriniz bol bol çiçek açacak arkadaşlar. Bu benim evde yaptığım doğal yaptığım kürlerden sadece birisi bunun gibi bir çok tarif vereceğim  canlarım.

Öncelikle birinci Gübre tarifimi siz değerli takipçilerim ile paylaşmak istiyorum;

Öncelikle tavamızı ocağa alıp bir bardak pirinci içerisine boşaltıyoruz.

Bu vereceğim gübre tarifini çiçeklerinize aylarca kullanabilirsiniz. Bu gübre bütün çiçeklerimiz için kullanılır yani sadece orkideye özel değil bilginiz olsun.

Özellikle pirinç kullanma sebebim ise bu gübrede çiçekler fosfor , potasyum ,azot ve sodyum bileşenleri ile birleşip bol bol  vitamin alıp çok hızlı büyüyüp çiçek açıyorlar.

Pirinçlerde de bu  vitaminler olduğu için bundan yararlanmak istedim.

Pirincimizi 3 dk  kavuruyoruz çok yakmıyoruz sadece hafif  kavurup 3 dakika içinde alıyoruz. Bir tabağa aldım ilk sıcaklığının gitmesini  bekliyorum blenderden toz halıne gelecek şekilde çekiyorum arkadaşlar.

 Sıcakken yapmayın soğuması gerekiyor toz haline gelen pirincimizi kavanoza koyuyoruz bunun kapağını kapattığımız sürece aylarca çiçeklerinize kullanabilirsiniz bu gübreyi ayda bir kez vermeniz gerekli.

 Pirinçli Gübremizi Hazırlama Şekli;

1 yemek kaşığı  hazırladığımız tozdan  kasemize koyuyoruz üzerine sıcak su ekliyoruz  su miktarını  çiçek sayınıza göre ayarlayabilirsiniz  su ekledikten sonra iyice karıştırıyoruz.

 Bu gübreyi soğuk su ile de hazırlayabilirsiniz 200 ml soğuk suya 1 çay kaşığı ekliyoruz ve karıştırıyoruz soğuk su ile yaptığımız zaman en az  yarım saat bekletmeniz gerekli iyice suya karışsın diye

Çiçeklere verirken sıcak olan  karışımımızın soğumasını bekleyelim  her saksı için en az 5  yemek kaşığı en fazla ise 8 yemek kaşığı dökebilirsiniz arkadalar bol çiçekli günler diliyorum kolay gelsin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.