ÖrgüYemek TarifiElişiİndirimSağlıkDiyet

Bu Şekilde Köklendirmeniz Daha Kolay

26.06.2022 22:40
1.426
A+
A-
Merhabalar www.bilgievim.net   takipçileri bugün sizlerle çok güzel bir bitki köklendirme işlemi paylaşacağım.
kaplan dili bitkileri, göze hoş geldikleri, bakımı kolay oldukları ve hayatta kalmak için çok az suya ihtiyaç duydukları için genellikle ev dekorasyonu olarak kullanılır.
Genellikle kayınvalidenin dili olarak adlandırılan yılan bitkisi, 6 inç ila birkaç fit arasında herhangi bir yerde büyüyebilen esnek bir etlidir.
Kaplan dili bitkileri, oksijeni serbest bırakarak ve havaya nem ekleyerek, toz ve kepek gibi havadaki alerjenlerin etkisini azaltmaya yardımcı olabilir.

Kötü iç mekan hava kalitesi, alerji ve astım gibi sağlıkla ilgili birçok sorunla bağlantılı olduğundan, bu kesin bir faydadır.
Yılan bitkisi, Sansevieria trifasciata
Kaplan dilinden bir su bitkisi yapmanın yolu çok basittir: Kaplan dili ağacını alırız ve sonra eski kökün bir kısmını keseriz, tüm eski kökleri ve eski yaprakları çıkarırız. Ardından, bahçe toprağı, hindistancevizi humusu ve pirinç kabuğu külü dahil olmak üzere çelikleri toprak kabına getirin. Yaklaşık 1 ay sonra bitki çok güzel görünen yeni beyaz kökler verecek, yıkayıp bitkiyi hazırlanmış bir cam kavanoza koyuyoruz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.