Timsah Sırtı Örgü Modeli Videolu Anlatım

  • 21 Şubat 2020
  • 4.526 kez görüntülendi.

Timsah Sırtı Örgü Modeli Videolu Anlatım
Merhaba sevgili örgü severler bugün sizlere bebek örgülerinde çok kullanılan bir modeli paylaşmak istiyorum modelimizin adı Timsah Dişi.

MALZEMELER

3 Numaralı şiş

1 adet Bebek Yünü

Evet arkadaşlar timsah dişi örgüyü yapmak için şişime 25 tane ilmek attım.Tek sayı olarak kuruluyor örneğimiz  iki adet kenar ilmeğimiz oluyor örneğimizde.Örneğimiz arka yüzden kuruluyor arkadaşlar.

İlk birinci kenar ilmeğimi ters örüyorum.Kenar ilmeğimizi yaptıktan sonra bir ilmek ters örüyorum diğer ilmeğimize geçiyoruz şişimizi ters olarak batıyoruz üzerine doluyoruz ve örmeden alıyoruz ilmeğimizi bir tane örüyoruz birtane ipimizi doluyoruz boş çıkıyoruz yani örmeden  alıyoruz ilmeğimizi diğer şişe bu şekilde ter örgümüz bitene kadar sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrarlıyoruz.

Son  2 ilmeğimizide ters olarak örüp ön yüzüne geliyoruz arkadaşlar .Ön yüzde kenar ilmeğimi ördüm ikinci ilmeğimi tes ördüm diğer ilmekte arka yüzde artırdığımız ilmek  çift olarak geliyor şişimizi ikisine bir batıyoruz bir adet doluyoruz örmeden alıyoruz tek geleni birtane ters örüyoruz çift geleni örmeden şişimizi ikisine batıyoruz örmeden alıyoruz.Sıra sonuna kadar aynı işemi tekrarlıyoruz.

Kenar kısmına gelince 2 adet ter örüp arka yüza gecıyoruz arka yüze geçtik arka yüzde kenar ilmeğimizi bir adet ters örüyoruz tekli olan ilmeğimizide ters örüyoruz ipimi arkaya atıyorum önde artırdıgımız ilmek 3 gelecek onun hepsine şişimizi sokup hepsini  birlikte düz olark örüyoruz.İpimi öne alıyorum tekli gelen ilmeğimi ters örüyorum ipimi arkaya atıyorum üçlü ilmeğimin üçüne bir batarak alıyorum sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrarlıyoruz.

Ön yüze geçtik kenar ilmeğimi ters olarak örüyorum ikinci ilmeği düz örüyoruz kestiğimiz düz ilmekleri ters örüyoruz o tersler burada düz geliyoruz bır ters bir düz olarak devam ediyoruz bu şekilde örgümüze devam ediyoruz.

Timsah Sırtı Örgü Modeli Videolu Anlatım

Timsah Sırtı Örgü Modeli İle Yapılmış Örgü Örnekleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.