ÖrgüYemek TarifiElişiİndirimSağlıkDiyet

Yakadan Başlama Hasır Modeli Bebek Yeleği Yapılışı Videolu Anlatım

19.01.2022 14:05
1.916
A+
A-

Merhabalar www.bilgievim.net   takipçileri bugün sizlerle  yumuşacık   yakadan başlama bir bebek yeleği yapılışını anlatacağım .Çok fazla istek alan bu bebek  yeleğimizi siz  takipçilerimize  detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle boyundan başlama bebek yeleğimizi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Yeleğimizin modeli bu şekilde arkadaşlar görüntü olarak gerçekten çok güzel  ilmek sayılarını  artırarak farklı yaş grupları için  örebilirsiniz

Yakadan başlama hasır modeli bebek yeleği, hasır modeli bebek hırkası, hasır modeli bere, hasır modeli şapka, hasır modeli atkı gibi bir çok örgüde kullanabilirsiniz bu yakadan başlama bebek yeleğimizin alt model kısmını

Modelimiz  bu şekilde arkadaşlar rengin, değiştirerek hem kız bebeklerini hem de  erkek bebeklerine örebilirsiniz.

Yakadan Başlama bebek Yeleği İçin Gerekli Malzemeler;

İpin Markası ; Kartopu BABY One İp

İp Kodu ; 855

Şiş No; 3

Ya Grubu; 1-2 Yaş

Düğme Sayısı;  5

Evet sevgili takipçilerimiz bu yakadan başlama bebek yeleğimizin  yaka kısmına 83 adet ilmek atarak başlıyoruz. Klasik 4 diş haraşo örerek yaka kısmımızı tamamlıyoruz. ( Bir sıra ters bir sıra düz olacak şekilde örüyoruz sevgili takipçilerim)

4 sıramızı ördükten sonra bu sırada hem ilik açma hem de  yaka düşürme işlemi yapacağız.

İlk ilmeğimizi örmeden alıyoruz 4 ilmek ördüm  şişime bir doladım ve 2 ilmeğimi birden aldım ve  burada  ilik açmış olduk arkadaşlar. İliğimizi açtıktan sonra 11 ilmek örüyoruz ve  kafamızın karışmaması için ben örgü ayracı kullandım siz  firkete kullanabilirsiniz. İlik ile birlikte ön yaka kısmından itibaren burası 17 ilmek oluyor arkadaşlar.)

11 adet ilmeğimizi tekrar örüp örgü ayracımızı  buraya takıyoruz. 27 adet ilmeğimizi örüp tekrardan ayracımızı takıyoruz  bu 27 ilmek arka kısmımız oluyor arkadaşlar  2 ön 1 arka 2 kol  olmak üzere 5 parçaya ayırım işlemini  gerçekleştiriyoruz  sevgili takipçilerimiz.

11 adet  tekrar örüp ayracımızı takıyoruz. ayracımızı taktıktan sonra  17 adet ön kısmı için örgümüzü örüyoruz. 

Videolu anlatımı  seyrederek  bebek yeleğimizin alt hasır deseni  modelini kolaylıkla  yapabilirsiniz. Bu Hasır modelini  yakadan başlama bebek yeleğinde , berelerde, sasır model atkılarda, hasır modeli bebek hırkalarında, hasır modeli yastıklarda, hasır modeli bayan  yeleklerinde  kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.