Bilgievim.net Kadına Dair Herşey

Başak Modeli Gelin Kız Yelek Modeli Yapılışı Videolu Anlatım

Sevgili Bilgievim.net örgü severleri bugün sizlere çok güzel bir gelin kızyeleği modeli paylaşacağm öncelikle modelin görselini sizlerle paylaşmak istiyorum.

 

 

ÖRGÜMÜZ  GEREKLİ MALZEMELER

Angora Simli İP

3 N umara ŞİŞ

Şal ipini 2 kat katlayarak yaptım bu modeli şiz dilerseniz tek kat yapabilir yada bebe yününden  yapabilirsiniz.Örnek için belirli sayıda  ilmek attim ben ilk ilmeğimi örmeden aldım ipimi arkaya geçirdim 3 ilmek düz ördüm ipimi kendi tarafıma aldım 3 ilmek ters ördüm ipimi arka tarafa attım 5 ilmek düz ördüm ipimi kendi tarafıma aldım tekrar 3 ilmek  ters ördüm ipimi tekrar arka tarafa attım 5 ilmek düz ördüm ipimi kendi tarafıma aldım 3 ilmek ters ördüm ipi tekrar arka tarafa attım bu arada sıra sonuma yaklaştım 3 ilmek düz ördüm 1 ilmek ters ördüm sıramı bitirdim.

İlk ilmeğimi örmeden aldım bir ve ikinci ilmeğimi ters olarak ördüm ipimi arkaya aldım    düz ilmeğimle tesolan ilmeğimin yerini değiştireceğim.

Yelerini değiştirdim düz olanı düz ördüm ipimi öne aldım bu tersi ters örüyorum ipimi tekrar arkaya aldım  ortadaki düz ilmeğimi bir sıra aşşagıdan alıyorum.

 

İpimi kendi tarafıma aldım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.