Böbrek Taşı Dökenler Mutlaka İçmeli!

  • 11 Ağustos 2015
  • 3.793 kez görüntülendi.

Altın Otunun Faydaları : İdrar söktürücü, safra ve pankreas salgısını ve mide suyunu arttırıcı ve idrar yollarındaki taşları düşürmeye yardımcıdır. Mesane, prostat ve idrar yolu iltihaplarına karşı faydalıdır. Romatizma ve eklem ağrısı şikayetlerini azaltır. Tokluk verir. Hazım zorluklarında ve basurda faydalıdır. Böbrek Kumları : Altın başak otu mısır püskülü ile beraber kaynatılıp balla tatlandırılarak içilmeye devam edilir. Mesane yolu iltihabı : Altın başak otu biberiye ile beraber kaynatılıp balla tatlandırılarak içilmeye devam edilir. Gastrit : Altın başak otu kantaron ile beraber kaynatılıp balla tatlandırılarak içilmeye devam edilir.

Varis : Altın başak otu kaynatılıp balla tatlandırılarak içilmeye devam edilir. Egzama : Altın başak otu şahtere ile beraber kaynatılıp balla tatlandırılarak içilmeye devam edilir.

Gaz söktürücü : Altın başak otu nane ile beraber kaynatılıp balla tatlandırılarak içilmeye devam edilir. Yara : Altın başak otu öğütülüp yaralara ekilir.altın başak otu pelin otuyla ile beraber kaynatılıp pansuman yapılır.

İltihap : Altın başak otu öğütülüp yaralara ekilir.altın başak otu pelin otuyla ile beraber kaynatılıp pansuman yapılır.

Altın Otu nasıl kullanılır : Çiçekli dalları toplanıp kurutulduktan sonra suyla kaynatılarak kullanılır. Altın otu çayı özellikle idrar söktürücü ve taş düşürücü olarak kullanılmaktadır.

Altın otunun zararları ve yan etkisi : Altın Otu Normalde herhangi bir yan tesiri yoktur. Yahudi Otu, Altın Asa, Altın Başak, Ölmez Çiçek olarak da bilinir. Hem mesane hemde bağırsaklara nüfuz edip şifa verir.

Altın Otu Çayı nasıl yapılır – 1 bardak su, – 3-4 çiçek altın otu, – 1 tatlı kaşığı bal, Altın otu çayı hazırlanışı : Suyu kaynatın. Altın otunu içine atıp, 5 dak demlendirin. Günde 2 defa aç karnına için.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.