Bilgievim.net Kadına Dair Herşey

İnatçı Kirler için Evde 5 Dk Pratik Çözümler Mutlak Deneyin

1. Ocak Izgaralarının Temizliği

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Ocak Izgaralarının Temizliği

Yağ bağlayan ocak ızgaralarınızı kolayca temizlemek için 1/4 su bardağı amonyağı (aktarlarda/eczanelerde bulabilirsiniz) kilitli bir poşetin içine dökün ve ocağınızın ızgarasını da poşetin içine yerleştirip poşetin kilidini sıkıca kapatın. Bu şekilde 1 gece boyunca bekletin. Ertesi gün ızgaranızın tertemiz olduğunu göreceksiniz. aynı işlemi mangal yaptığınız ızgaralar için de uygulayabilirsiniz.

2. Ahşap Mobilyalardaki Çiziklerden Kurtulun

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Ahşap Mobilyalardaki Çiziklerden Kurtulun

Bunun için ihtiyacınız olan 2 basit malzeme var; sirke ve zeytiyağı. 1’e 1 ölçüdeki malzemeleri karıştırıp bir bez yardımıyla mobilyanızı ovun.

Ahşap Mobilyalardaki Beyaz Lekeler

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Ahşap Mobilyalardaki Beyaz Lekeler

Genellikle üzerine sıcak bir cisim konduğu zaman oluşan bu lekeleri çıkarmak çok kolay aslında. Lekeyi ortaya çıkaran şey aynı zamanda lekenin çözümü de. Lekenin üzerine 2-3 kat katladığınız nemli bir bez koyun. Ütünüzü orta ısıda buharlı konuma getirip bezin üzerinden 15-20 sn. kadar ütüleyin. Lekeden kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Bıçaklardaki Pas Lekeleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Bıçaklardaki Pas Lekeleri

Bıçaklarınızın ömrünü uzatmak için yapabileceğiniz en iyi şey onları bulaşık makinesi yerine elinizde yıkamanızdır. Bıçaklarınızı bulaşık makinesinde yıkadığınız takdirde hem uzun vadede kullanım süresini kısaltmış hem de paslanma riski ile karşı karşıya getirmiş olursunuz. Bu sebepten dolayı bıçaklarınızda pas lekeleri oluştuysa limon veya sirke ile ovarak lekeleri çıkarmanız mümkün.

Lekesiz Cam Temizliği

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Lekesiz Cam Temizliği

İhtiyacınız olan malzemeler ve yapmanız gereken  yine çok basit. Bir sprey şişesini yarı yarıya sirke ve su ile doldurun. İçine 1-2 damla bulaşık deterjanı damlatın. Camlarınıza önce bu karışımdan sıkıp beyaz bir bezle silin. Ardından gazete ile kurulayın. Sonuçtan memnun kalacağınıza eminim.

Izgarınızı temizleyebilirsiniz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. Izgara Temizliği

Kızarmış yemek artıklarından kurtulmak oldukça zordur. Bir parça soğanla ızgaranızı ovarsanız bu artıklardan kurtulmak sizin için  hiç zor olmayacaktır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.