Bilgievim.net Kadına Dair Herşey

Monokrom Tarz Nedir, Nasıl Kombinlenir?

Tek renk, iki zıt renk ya da belirgin desenlerden oluşan monokrom tarzının incelikleri nelerdir? Monokrom tarz nasıl kombinlenir?

Monokromun kelime anlamı; resim, çizmek, tasarım ve fotoğraflamak anlamına gelmektedir. Eski Yunanca bir kelimeden gelmektedir. Mono kelimesi tek ele alındığında ‘’teklik’’, ‘’bir’’ anlamını taşımaktadır. Yani toparlamak gerekirse monokrom kelimesi tek bir renk üzerinden oluşturulan bir cisim veya resimdir.

Monokrom giyim tarzı moda dünyasında farklı tanımlamalarla da karşımıza çıkarak kategorisini geliştirmeye devam ediyor. En bilindik tanımıyla monokrom modası tek renk kıyafetlerin kombinlenmesiyle oluşturulan moda akımının ismidir.

Tek renk yani monokrom tarz giyim denilince akla gelen siyah beyaz kombinlerin aksine aslında bu stil her rengi içerisine alıyor. Siyah ve beyazların dışında kırmızı renkteki kombinlerde en çok kullanılan trendler arasında. Tutkulu, cesur ve kendinden emin bir monokrom stili elde etmek için kırmızı rengini tercihleriniz arasına koyabilirsiniz.

Desenlerle Monokrom…

Monokrom kombinler içerisindeki desenlerde yine zıtlığı bütünleştiriyor. Bu stilin en çok tercih edilen deseni kesinlikle çizgilerdir. Siyah üzerine beyaz çizgi ve puantiye ya da kare desenli gömlekler görmek mümkün.

Geometrik desenler de monokrom stiline yakışan detaylardandır. Elbette ‘’teklik’’ kuralına uyaarak başka renk kullanmamanız gerekiyor. Yani siyah beyaz çizgili bir parça kullanıyorsanız diğer parçalarınızda onlara uyumlu olmalıdır.

Yayın tarihi: 10.10.2017
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.