Saçlar İçin Sarımsaklı Saç Kür Tarifi Mutlaka Deneyin

  • 11 Mayıs 2016
  • 9.556 kez görüntülendi.

Bu işlem için – saf zeytinyağı- 1 adet mümkünse taşköprü sarımsağı ve ağzı kapaklı cam bir kavanoz.

Öncelikle sarımsaklarımızı alıp soyuyoruz, sonrasında sarımsakları önce ortadan ikiye sonra yandan ikiye 4 parça haline getiriyoruz.

sonrasında cam kavanozun yarısına kadar zeytinyağını doldurup içine sarımsakları atıp kavanozun kapağını kapatıyoruz. Şu şekildesaç

Sonra bu kavanozu güneş gören bir yerde 15 gün boyunca kapalı şekilde bırakıyoruz çünkü sarımsağın içindeki madde güneşten aldığı vitamini hapsetmekte ve güneş olduğu için kendi kendine ısınıp kendi yağını zeytinyağının içine salarak karışımı hazırlamaktadır.

15. Günün sonunda kavonozunu açıçaksınız acayip ağır bir koku olacak bu koku iyi karışım olmuş demektir anlamına gelir. Ama korkmayın bu koku saçlarınızda kalmıyo yıkayınca akıp gidiyor tek bir buğu kokusu dahi kalmamakta Sonrasında bu karışıma 10 parmağınızı batırarak saç derinize masaj yaparak uygulayın.

İyice kafanızı yağladıktan sonra saçlarınıza yayın bu karışımı 1 saat bekletin.

kafanızda rahat hissetmeniz için galos alın eczanede yıkayıp yıkayıp kulanabilirsiniz . Sonrasında ılık suyla bakın sıcak değil hafif serin bir suyla kafanızı yıkayın iyice 2 kez şampuanlayın ilkte bütün yağı akıtın suyla sonra şampuanlayın. Zaten ilk anda saçınızdaki yumuşaklığı fark edersiniz.

Bunu uygulama sıklığı size kalmış ama her gün yapmayın bunu dedim diye haftada -en az haftada 1 ençok ayda 1 kez yapın saçlarınızda 2. Ayın sonunda ne kadar hızlı uzayıp ve parladığını anlayacaksınız.

Ben sürekli saç spreyi filan kullanan biri olarak fon dahil saçlarım halen parlak ve canlı gördüğünüz gibi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.